Robert Lewandowski otrzymał wczoraj nagrodę dla najlepszego piłkarza roku według FIFA. Tym samym stał się pierwszym Polakiem w historii, który zgarnął prestiżowy tytuł, a konkurencja była nie byle jaka. O statuetkę Lewandowski rywalizował z laureatami poprzednich edycji plebiscytu FIFA The Best - Leo Messim i Cristiano Ronaldo. Chociaż widzowie gali do samego końca nie wiedzieli, który z piłkarzy otrzyma tegoroczne wyróżnienie, po minie gracza Juventusu można było wnioskować, iż jest przekonany o swojej porażce.

Reakcja Cristiano Ronaldo na wygraną Roberta Lewandowskiego na gali FIFA The Best

Cristiano Ronaldo w gali FIFA The Best uczestniczył z domu, a z wirtualnym studiem łączył się zdalnie. Od początku transmisji mina piłkarza nie była zadowolona, a fani footballu spekulują, że być może już wcześniej dowiedział się, że na tegoroczną nagrodę nie ma co liczyć. Portugalczyk nawet nie starał się ukrywać rozczarowania wynikami, bo jak wiadomo, bardzo nie lubi przegrywać. 

Moment ogłoszenia wyników na gali FIFA The Best obejrzycie na poniższym filmie od 2:06:07 oraz na zdjęciach w galerii.

Robert Lewandowski najlepszym piłkarzem roku na świecie

Polski piłkarz nie ukrywał zadowolenia z faktu otrzymania prestiżowej nagrody. Tak dziękował za statuetkę na Instagramie:

- Dziękuję za tę nagrodę, to dla mnie ogromne wyróżnienie. Gdy byłem małym chłopcem inspirował mnie Thierry Henry. Podziwiałem jego styl gry, genialną technikę, wspaniałe gole i sukces jaki osiągnął. Marzyłem, aby dojść do takiego poziomu. Już będąc zawodowym piłkarzem miałem tyle szczęścia, by na własne oczy obserwować osiągnięcia dwóch najwybitniejszych piłkarzy tej dekady - Cristiano Ronaldo i Lionela Messiego. (...) Ich sukcesy motywowały mnie, by dojść do takiego poziomu. To dla mnie zaszczyt znaleźć się w tym gronie.