Robert Lewandowski nie zagra w meczu z Japonią? Taka plotka obiegła media we wtorek, 26 czerwca. Adam Nawałka po niedziennym, przegranym meczu Polski z Kolumbią (3:0 dla Kolumbii) zorganizował w poniedziałek tzw. zajęcia wyrównawcze, mające na celu podniesienie kondycji polskiej drużyny po nieudanym występie w Kazaniu. Na boisku w bazie polskiej kadry Sputnik pojawiło się 10 piłkarzy. Byli to Kamil Glik, Artur Jędrzejczyk, Karol Linetty, Jakub Błaszczykowski, Rafał Kurzawa, Sławomir Peszko, Arkadiusz Milik, Łukasz Fabiański, Bartosz Białkowski i Thiago Cionek. Co ciekawe, na boisku zabrakło kapitana polskiej drużyny, Roberta Lewandowskiego. Czy Adam Nawałka dał wolne Lewandowskiemu, bo nie planuje wystawić go na czwartkowy mecz z Japonią? Robert nie zagra w ostatnim meczu Polski na Mundialu 2018?

HOT NEWS: KRYSTYNA PAWŁOWICZ chce, aby polscy piłkarze zwrócili pieniądze za Mundial 2018! Riposta Bońka mistrzowska!

Robert Lewandowski zagra w meczu Polska - Japonia?

Robert Lewandowski na konferencji prasowej po przegranym meczu z Kolumbią zapewniał, że planuje zagrać w czwartkowym meczu i wraz z drużyną powalczyć o zwycięstwo, a tym samym o 3. pozycję końcową w grupie H:

„Z Japonią chcemy wygrać, to w końcu Mistrzostwa Świata. Ja już wcześniej mówiłem, że mamy najtrudniejszą grupę i nie będzie łatwo z niej wyjść. Przekaz medialny był często inny, ale z drugiej strony jesteśmy sportowcami i nie mogliśmy opowiadać, że nie uda się awansować. Teraz wszyscy są zawiedzeni, ale to nie jest koniec tej drużyny. Chcemy z Japonią godnie pożegnać się z mundialem i pokazać dobrą grę. Chcemy, aby wielu kibiców w kraju wciąż nam wierzyło i nam kibicowało. W czwartek będziemy chcieli udowodnić, że nie przyjechaliśmy na mundial przypadkowo.”

Mecz Polska - Japonia: gdzie i kiedy?

Wszystko wskazuje zatem na to, że Robert Lewandowski wyjdzie jednak na boisko podczas naszego ostatniego meczu na Mundialu 2018. Mecz z Japonią odbędzie się w czwartek, 28 czerwca, o godzinie 16:00 w Wołgogradzie. Jak każdy poprzedni, mecz będzie można zobaczyć na żywo na antenie TVP 1 i TVP Sport. Wynik meczu Polska-Japonia nie jest dla nas już tak bardzo ważny, bo i tak nie mamy już szans przejść do kolejnej fazy rozgrywek MŚ w Rosji. Mecz z krajem kwitnącej wiśni to jednak mecz o honor. Jeśli wygramy, nie opuścimy Mundialu 2018 na ostatniej pozycji w grupie H. Bardzo mocno trzymamy zatem kciuki za naszych!

ZOBACZ TEŻ: Siostra Lewandowskiego - piękna Milena. Podobna do brata?

Robert Lewandowski i cała reprezentacja Polski potrzebują naszego wsparcia tym bardziej, gdyż po przegranym meczu z Japonią spadła na nich istna lawina hejtu. Okładki Polskiej i zagranicznej pracy, artykuły w Internecie i komentarze fanów piłki nożnej były bezlitosne i bardzo często obraźliwe. Zawiedzeni kibice zaatakowali m.in. instagramowe konto Anny Lewandowskiej. Żona piłkarza na dwa dni zniknęła z mediów społecznościowych, a później dodała urocze zdjęcie z Robertem z wymownym komentarzem:

Siła człowieka nie polega na tym, że nigdy nie upada, ale na tym, że potrafi się podnieść”. Smutno na serduchu.
Ale zawsze wspieram, jak każda żona.
Na dobre i na złe. ❤️ @_rl9
Kocham, doceniam, szanuje, wspieram, dziękuję❤️ #nevergiveup