Robert Lewandowski udzielił wywiadu serwisowi Baby By Ann, którego właścicielką i pomysłodawczynią jest jego żona, Anna Lewandowska. W specjalnej sekcji serwisu regularnie pojawiają się wywiady z rodzicami. Jego bohaterami były już m.in. Weronika Rosati, Martyna Wojciechowska, Agnieszka Sienkiewicz, Zofia Ślotała czy Agnieszka Hyży. Tym razem o tacierzyństwie opowiedział Lewandowski. Piłkarz po raz pierwszy zdradził aż tyle szczegółów dotyczących porodu żony i narodzin córki, a także wyznał, co przyjście na świat dziecka zmieniło w jego życiu oraz jak dziś zajmuje się Klarą. Dziewczynka była zresztą obecna podczas rozmowy. Lewandowski jeszcze nigdy nie powiedział aż tyle na temat życia prywatnego! Najciekawsze cytaty z nowego wywiadu z Robertem przeczytasz PONIŻEJ.

Robert Lewandowski o porodzie żony, Anny Lewandowskiej

Rzeczywiście, poród był bardzo trudny, dla mnie to było wyczerpujące, a co dopiero dla Ani… Oczywiście wspierałem Anię, cały czas do niej mówiłem, ale widząc, ile ją to kosztuje, ile wysiłku i bólu, ogarniała mnie niemoc. Chciałem pomóc, a nie wiedziałem, czy mi się udaje, czy dobrze robię, próbowałem wszystkiego, więcej nie mogłem, nie byłem w stanie, to mnie  jakoś zamykało –  chciałem coś więcej, coś jeszcze dla niej zrobić.

Sytuacja była trudna: bezpośrednio po porodzie Ania wymagała dłuższej obserwacji lekarskiej, żeby można było stwierdzić, że wszystko jest ok. Potem, jak to minęło, było łatwiej, już nie bałem się tak, jak przez te pierwsze godziny. To, co razem przeszliśmy podczas porodu, bardzo nas wzmocniło na bardzo daleko w przód. I to, że wszystko się dobrze skończyło, było szczęściem.

Robert Lewandowski o ojcostwie

Początki dla mnie – jak dla pewnie wielu mężczyzn –  były trudne. Bo my możemy pomagać, ale mimo wszystko ten kontakt na początku jest słabszy. Na początku to mama karmi, tata może przebrać, przewinąć, my naturalnie mamy ograniczone pole manewru. Dopiero reakcje dziecka powodują, że ta więź  się buduje, staje się coraz silniejsza, bliższa. U mnie pewne i świadome ojcostwo pojawiło się wtedy, kiedy zacząłem funkcjonować z Klarą w domu. Wtedy uświadomiłem sobie, że coś się zmieniło. Na zawsze. Bo dziecko zmienia życie.

Okazuje się też, że dzięki narodzinom córki, Lewandowski stał się bardziej otwarty i jeszcze bardziej wrażliwy:

Ja z reguły byłem człowiekiem zamkniętym, raczej nie mówiącym o emocjach, nie mówiącym o sobie, o tym, co czuję. Klara spowodowała, że mam większą niż wcześniej śmiałość mówienia o tych sprawach.

Robert Lewandowski w wywiadzie dla Baby By Ann zdradził także, w jaki sposób dowiedział się, że zostanie ojcem:

Pamiętam ten moment doskonale. To było przed wyjazdem na mecz. Ania przyjechała, żeby zawieźć mnie na zbiórkę i dała mi prezent. Otworzyłem: w środku było coś, co było informacją dla mnie, że jest w ciąży. Zrobiła to w oryginalny sposób.

Na koniec Robert dodał, że chcą razem z Anią, by ich córka miała rodzeństwo. Możemy więc być pewni, że szczęśliwa rodzina Lewandowskich kiedyś się powiększy. A kiedy dokładnie? Choć często można się natknąć na newsy, mówiące, że Anna Lewandowska jest w drugiej ciąży, to jednak para na razie nie planuje, kiedy ponownie zostaną rodzicami. "Czas pokaże" - podsumowuje Lewandowski.