Nie tak miało być. Polacy na fazie grupowej - z dorobkiem tylko jednego punktu - zakończyli udział w Euro 2020. Nie pomogła nawet życiowa forma Roberta Lewandowskiego, który wzbił się na wyżyny swoich możliwości i z trzema bramkami na koncie opuścił europejski czempionat. 

Mimo niepowodzenia, kapitan piłkarskiej reprezentacji oraz cała kadra mogą liczyć na wsparcie najwierniejszych kibiców. Wśród nich jest 9-letni Kuba, który wystosował niezwykle poruszający list do napastnika Bayernu Monachium. Jego treść natychmiast rozniosła się po sieci. 

Jestem Twoim wielkim fanem. Trzymałem za Ciebie kciuki na Euro 2020, nie zawiodłeś mnie, cieszę się, że walczyłeś do końca. Nie przejmuj się ludźmi, którzy źle mówią o Tobie i reszcie drużyny. Prawdziwy kibic nigdy w Ciebie nie zwątpi i w naszą reprezentację - czytamy.

9-latek napisał do Roberta Lewandowskiego

Mały miłośnik futbolu zdradził, że nie może wysłać listu bezpośrednio do Roberta, ponieważ nie zna dokładnego adresu zamieszkania sportowca. Dlatego o pomoc poprosił swoją mamę, a ta zamieściła korespondencję na Facebooku. Chłopiec żałuje także, że nie może grać w piłkę ze względu na chore serduszko.

Nie mogę do Ciebie wysłać tego listu bo nie znam adresu, ale poproszę mamę, aby ten list umieściła na FB, może do Ciebie dotrze. Szkoda, że nie mogę grać w piłkę w drużynie bo mi lekarz zabronił z powodu chorego serduszka i czasem się męczę. Twój Kuba - brzmi dalsza część listu.

Na odpowiedź Lewandowskiego nie trzeba było długo czekać. 32-latek po raz kolejny pokazał wielką klasę.

Kuba, Twój list do mnie dotarł i sprawił mi dużo radości. Bardzo ci za niego dziękuję. Jesteś najlepszym kibicem jakiego mógłbym sobie wymarzyć. Ty też nigdy się nie poddawaj i zawsze walcz o swoje marzenia! Mocno Cię pozdrawiam - napisał "Lewy" za pośrednictwem mediów społecznościowych. 

To jednak nie koniec tej wspaniałej historii. Z oficjalnego profilu Polskiego Związku Piłki Nożnej na Instagramie dowiadujemy się, że 9-latek otrzymał od Lewandowskiego piłkę i zdjęcie z jego autografem.

ZOBACZ TAKŻE: Wielki gest Roberta i Anny Lewandowskich. Przekazali ogromną sumę na zakup karetki