Choć Robert Lewandowski ma zaledwie 28 lat, tak szybkiej i błyskotliwej kariery może mu pozazdrościć każdy, kto marzy o sukcesach związanych ze sportem. Zaczynał ją w 1997 r. w Varsovii Warszawa, w której grał przez 6 lat, aż do 2003 r.

Później związany był z takimi klubami, jak Legia II Warszawa, Znicz Pruszków czy Lech Poznań. 11 czerwca 2010 r. Robert Lewandowski oficjalnie przeszedł z tego klubu do Borussii Dortmund. Mówiło się, że został sprzedany za kwotę ok 4,5 miliona euro.

Z kolei 4 stycznia 2014 r. podpisał 5-letni kontrakt z Bayernem Monachium, z którym związany jest do dziś.

W polskiej reprezentacji gra od 2008 r. Ma za sobą uczestnictwo w Mistrzostwach Europy 2012 oraz 2016. Od 2014 r. sprawuje zresztą funkcję kapitana polskiej drużyny.

Robert Lewandowski pochodzi z rodziny piłkarskiej. Jego ojciec uprawiał judo i grał w piłkę nożną. Matka z kolei była siatkarką w pierwszoligowym AZS Warszawa. Piłkarz ma także starszą siostrę Milenę. Wielokrotnie podkreślał, że chciałby, aby zmarły w 2005 r. tata śledził jego obecne sportowe sukcesy.

PRZECZYTAJ TAKŻE: Robert Lewandowski: Tata byłby ze mnie dumny 

Żona napastnika polskiej reprezentacji również związana jest ze sportem: Anna Stachurska przez lata z sukcesami uprawiała karate. W 2013 r. uzyskała tytuł specjalistki do spraw żywienia. Od tamtej pory na blogu Healthy Plan By Ann udziela rad zarówno żywieniowych, jak i tych związanych z uprawianiem sportu.

PRZECZYTAJ TAKŻE: Anna Lewandowska: Jestem dietetykiem Roberta

Para poznała się przed rozpoczęciem edukacji w Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie w 2007 r. na Mazurach. Ślub wzięli 22 czerwca 2013 r. w Serocku. Nie mają dzieci.

Mimo że wiele osób zarzuca Annie Lewandowskiej, że popularność zawdzięcza jedynie sławnemu mężowi, trudno odmówić jej wiedzy i kompetencji w dziedzinie, którą się zajmuje, czyli zdrowym odżywianiu. Stara się również zawsze wspierać swojego męża zarówno radami, jak i układaniem mu zbilansowanej diety.

PRZECZYTAJ TAKŻE: Tylko u nas! Anna i Robert Lewandowscy w pierwszym wspólnym wywiadzie po ślubie

W naszej galerii możecie zobaczyć, jak zmieniał się Robert Lewandowski, który dzisiaj skończył 28 lat!