Jakie stosunki łączą Roberta Lewandowskiego i Jerzego Brzęczka? Wśród fanów futbolu i dziennikarzy sportowych krąży na ten temat wiele teorii. Większość z nich mówi o tym, że relacje napastnika Bayernu Monachium i nowego trenera reprezentacji Polski w piłce nożnej są bardzo chłodne. Chodzi tu podobno o zdarzenia sprzed wielu lat, gdy Lewandowski był jeszcze zawodnikiem Lecha Poznań i przymierzał się do transferu do zagranicznego klubu. Jego ówczesny menedżer, Cezary Kucharski miał bowiem przyłapać swojego podopiecznego na spotkaniu z innym agentem, Wolfgangiem Vöge, Kubą Błaszczykowskim i jego wujem, czyli Jerzym Brzęczkiem właśnie. Kucharski uznał to za jasny sygnał, że Brzęczek ma zamiar odbić mu jego zawodnika, a co za tym idzie, zgarnąć ogromną prowizję od jego transferu do dużego klubu. Czy ta stara historia ma wciąż wpływ na stosunki Lewandowskiego i Brzęczka?

Robert Lewandowski o Jerzym Brzęczku

Robert Lewandowski w wywiadzie dla "Przeglądu Sportowego" wprost odniósł do wyboru Jerzego Brzęczka na nowego trenera reprezentacji Polski.

- To jest decyzja prezesa (PZPN - przyp. red.). My musimy pracować z nowym trenerem nad tym, by nasze osiągnięcia były takie same lub większe - komentuje decyzję Jerzego Bońka. Czy Lewandowski również patrzy na nowego selekcjonera przez pryzmat jego pokrewieństwa z Kubą Błaszczykowskim?

- Ja nie. Znam Jurka od wielu lat. Najważniejsza jest reprezentacja, a nie to, kto z kim jest spokrewniony - odpowiedział krótko Lewandowski. Redaktor "Przeglądu Sportowego" następnie postanowił zapytać wprost, czy Lewy uważa Brzęczka za dobrego człowieka.

- Dla mnie Jurek jest osobą rozważną, zastanawia się, zanim coś zrobi. Tak, jak ja. Znam go od wielu lat, jeszcze zanim trafiłem do Dortmundu. Wielokrotnie mieliśmy kontakt i był on bardzo dobry. Uważam go za porządnego i rozważnego człowieka. Nigdy nie powiem o nim złego słowa. To, że Cezary Kucharski miał z nim problem, nie znaczy, że tak było ze mną. Nie trzeba mnie od razu wkładać do tego samego worka. Nie wiem, jakim Jurek jest trenerem, nie mieliśmy okazji współpracować, ale myślę, że będzie miał swój pomysł na reprezentację. Ja mu pomogę tak, jak będę mógł - wyznał Lewandowski.

Myślicie, że Robertowi Lewandowskiemu będzie się dobrze pracować z Jerzym Brzęczkiem na zgrupowaniach polskiej kadry? Zdjęcia obu panów znajdziecie w GALERII >>

ZOBACZ: ROBERT LEWANDOWSKI śpiewa na weselu Ani Korcz [WIDEO]