Robert Lewandowski po raz kolejny wygrał plebiscyt tygodnika "Piłka Nożna". Odbierając nagrodę dla "Piłkarza Roku 2019" podczas uroczystej gali w Warszawie, napastnik Bayernu Monachium i kapitan reprezentacji Polski wygłosił niezwykle wzruszającą przemowę. Lewy postanowił bowiem zadedykować najnowszą nagrodę swojemu ojcu Krzysztofowi, który zmarł w 2005 roku. Robert miał wtedy zaledwie 16 lat i przygotowywał się do swojego pierwszego sezonu w karierze seniorskiej.

- Chciałbym podziękować i zadedykować tę nagrodę mojemu tacie, bo wiem, że nade mną czuwa. Nad tym, żebym cały czas robił, to co kocham, to co robię najlepiej. Pomimo tego, że nie udało mu się obejrzeć żadnego mojego meczu w seniorach, to teraz nadrabia, ogląda pewnie z najlepszych miejsc na stadionie i trzyma za mnie mocno kciuki - powiedział.

Przemowa Lewandowskiego na gali "Piłki Nożnej"

Lewandowski w swoim wystąpieniu nie omieszkał wspomnieć także o trzech najważniejszych kobietach w swoim życiu: matce Iwonie, żonie Annie i córce Klarze.

Oczywiście chciałbym podziękować mojej mamie, mojej żonie Ani i mojej córce Klarze za to, że są przy mnie, wspierają mnie, nie tylko w tych dobrych chwilach, jak dziś, ale też w tych cięższych - dodał.

Sportowiec zaznaczył też m.in.,że życie profesjonalnego piłkarza wcale nie jest takie proste i beztroskie, jak może się wydawać wielu kibicom.

- Życie piłkarza wcale nie jest łatwe, choć czasami pozory mylą. Wysiłek, jaki wkładamy każdego dnia, choć trudno jest to czasami wytłumaczyć, to nie tylko praca nad treningami piłkarskimi, ale też nad sobą - wyznał.

Co ciekawe, treść emocjonalnej przemowy sportowca poznaliśmy dzięki Małgorzacie Rozenek. Ciężarna gwiazda TVN, która zjawiła się na gali razem ze swoim mężem Radosławem Majdanem, nagrała moment, w którym Lewandowski odbierał nagrodę i zamieściła to na swoim profilu na Instagramie.

- Piękna, wzruszająca przemowa Roberta Lewandowskiego - skomentowała prowadząca "Projekt Lady".

ZOBACZ TEŻ: Powstał serial animowany z Robertem Lewandowskim. Kiedy premiera "Kosmicznego wykopu"?