Robert Lewandowski zadebiutował właśnie w rankingu Najbogatszych Polaków przed 40. rokiem życia, który dziś rano opublikował tygodnik Wprost. Kapitan reprezentacji Polski, który po raz kolejny popisał się swoim talentem piłkarskim podczas sobotniego meczu Polska-Rumunia, zajął 13. miejsce w zestawieniu. Kto pojawił się na najwyższych pozycjach? I na ile wyceniany jest majątek topowego piłkarza?

POLECAMY: ROBERT LEWANDOWSKI ogłuszony petardą podczas meczu Polska-Rumunia. Było dramatycznie!

ILE ZARABIA ROBERT LEWANDOWSKI

Na zasoby finansowe Roberta Lewandowskiego składają się nie tylko pensje za grę w Borussi Dortmund czy teraz – w Bayernie Monachium, lecz także gaże za udział w lukratywnych kampaniach reklamowych. Comiesięczna pensja klubowa Roberta to ok. 180 tys. złotych miesięcznie. Za udział w reklamach światowych marek, takich jak Coca-Cola, Head & Shoulders (ostatnio w kampanii szamponów do Roberta dołączyła Anna Lewandowska), Vistula, Huawei i Gilette, Lewandowski może inkasować kolejne niebagatelnie wysokie kwoty, sięgające nawet 2,5 mln złotych!

Na co piłkarz wydaje te pieniądz? Jak się okazuje, Robert Lewandowski inwestuje nie tylko w samochody, które zmienia jak rękawiczki, lecz także w nieruchomości. Tylko ostatnio Robert kupił apartament przy Złotej 44 oraz drewnianą posiadłość na Mazurach, a jakiś czas temu – swój obecny dom, czyli elegancką willę w Monachium. Nieruchomości – tylko te, o których wiadomo mediom, to inwestycja na poziomie ok. 21 mln złotych.

ZOBACZ: ROBERT LEWANDOWSKI w nowej kampanii marki Vistula. Zobaczcie zdjęcia zza kulis

Największą pasją Lewandowskiego są jednak nie domy, a samochody. Te piłkarz zmienia nawet częściej niż Kuba Wojewódzki. Jak do tej pory, kapitan reprezentacji Polski widywany był już m.in. w  Maserati Granturismo Sport, Mercedesie CL AMG 63 AMG, Ferrari F12 Berlinetta i Bentleyu Continental GT Speed Convertible. Średni koszt jednego takiego „cacka” to 1 mln złotych!

Dziennikarze tygodnika posumowali wszystkie dobra, które piłkarz do tej pory zgromadził, i wycenili je na łączną sumę 211 mln złotych! Taki majątek dał w sumie piłkarzowi 13. miejsce w tym prestiżowym rankingu. O 12 pozycji wyprzedzili go Dominika i Sebastian Kulczyk. Ich majątek szacowany jest na 16,5 mld zł. Czy jedna aby na pewno ich pozycja jest niezagrożona?

PRZECZYTAJ TEŻ: ROBERT I ANNA LEWANDOWSCY w ekskluzywnej sesji dla GALI [ARCHIWUM]

W końcu jak tak dalej pójdzie, to mąż Anny Lewandowskiej już wkrótce może się wspiąć na znacznie wyższa lokatę! Może się jednak okazać, że po piętach będzie deptała mu Agnieszka Radwańska, która z majątkiem 105 mln zł znalazła się na 27 miejscu. Krakowianka, podobnie do Roberta, znalazła się na nim mimo młodego wieku. Tenisistka ma zaledwie 27 lat. Lewandowski jest od niej zaledwie o rok starszy. Czy to znaczy zatem, że przyszłość dużych majątków należy do młodych?

Zobacz, w naszej Galerii, na czym zarabia i na co wydaje swoje pieniądze Robert Lewandowski!

POLECAMY TAKŻE: Robert Lewandowski w ekskluzywnej sesji dla Gala Man