Robert Lewandowski to najlepszy polski piłkarz ostatnich lat. Za sukcesami klubowymi i reprezentacyjnymi zawodnika Bayernu Monachium stoi nie tylko olbrzymi talent, ale także ciężka praca oraz siódme poty wylane na treningach. Dużą rolę w idealnej formie Lewandowskiego bez wątpienia odgrywa jego żona Anna Lewandowska, znana trenerka personalna, specjalistka ds. żywienia, która spodziewa się drugiego dziecka. Życiową dyspozycję RL7 doceniło także francuskie czasopismo „France Football”, nominując pod koniec października polskiego napastnika do Złotej Piłki 2019. Lewandowski zdradził, że swoją wysoką sprawność fizyczną zawdzięcza nowej diecie. 31-latek przestał jeść… mięso!

Robert Lewandowski – nowa dieta 

Reprezentacja Polski z Robertem Lewandowskim na czele przygotowuje się do ostatnich meczów eliminacji Euro 2020. Polski napastnik jak zawsze podczas zgrupowań wzbudza duże zainteresowanie krajowych jak i zagranicznych mediów. Jednak, nie tylko jego wysoka forma, jest głównym tematem rozmów z dziennikarzami. Nowa dieta, pozbawiona mięsa wzbudziła ogromne zainteresowanie u wielu osób. Jak podkreśla Lewandowski, produkty pochodzenia zwierzęcego wykluczył tylko na jakiś czas. Nowe nawyki żywieniowe mają być bowiem tymczasowe. RL7 nie planuje całkowitego przejścia na wegetarianizm. Zawodnik chce sprawdzić jak na brak mięsa zareaguje jego organizm. 

Wegetarianizm – nowość w sporcie 

Coraz częściej wielu czołowych sportowców rezygnuje z mięsa, zarówno ze względów etycznych jak i zdrowotnych. Robert Lewandowski nie jest jedyny w świecie sportu, który poczynił taki krok. Mistrz Formuły 1, brytyjski kierowca Lewis Hamilton oraz lider światowego rankingu tenisistów, Serb Novak Djoković także usunęli ze swojej diety produkty odzwierzęce. 

ZOBACZ TAKŻE: Anna Lewandowska jest w czwartym miesiącu ciąży. Sprawdź, czy widać już brzuszek [ZDJĘCIA]