Robert Lewandowski spotkał się z dziećmi z SOS Wiosek Dziecięcych. Znany polski piłkarz postanowił zrobić niespodziankę podopiecznym organizacji dobroczynnej i połączył się z nimi online. Dominik, Łukasz, Brajan, Karol, Mateusz, Robert i Nikola z Siedlec byli ogromnie szczęśliwi, gdy dowiedzieli się, że to kapitan polskiej drużyny narodowej i napastnik Bayernu Monachium jako pierwszy złoży im życzenia w tym roku.

Dzieci zasypały piłkarza dociekliwymi pytaniami. - Kto Cię zachęcił do grania w piłkę? Co czytałeś w dzieciństwie i jaka była Twoja ulubiona książka? Wolisz koty czy psy? Jak spędzisz w tym roku Święta? Czy kiedyś, po pandemii odwiedzisz nas na żywo? - zastanawiały się.

Robert Lewandowski spotkał się z potrzebującymi dziećmi

Jak przyznaje mama zastępcza podopiecznych SOS Wioski Dziecięcej w Siedlcach, spotkanie z Robertem Lewandowskim było dla nich czymś naprawdę ważnym. Dzieci bardzo dużo przeszły, a dodatkowo w okresie pandemii nie mogły osobiście spotykać się z biologicznymi rodzinami. 

- Gdy dostałem propozycję od Stowarzyszenia, żeby się połączyć z dzieciakami, było to dla mnie naturalne, żeby się zgodzić. W tym roku są to szczególne Święta dla wielu rodzin, wiele z nich spędzi je osobno. Tym bardziej nie mogę sobie nawet wyobrazić, co przeżywają dzieci, dla których to jest codzienność. Mimo przeciwności losu, dzięki swojej mamie SOS oraz innym osobom, które im pomagają, mają teraz dom pełen ciepła i miłości, taki jaki powinno mieć każde dziecko. Zachęcam wszystkich do wspierania tych dzieciaków - wyznał Robert Lewandowski.

Warto dodać, że stowarzyszenie SOS Wioski Dziecięce prowadzi świąteczną zbiórkę pod hasłem: "Podaruj dzieciom ich pierwsze święta", której celem jest zebranie środków na organizację Świąt Bożego Narodzenia dla opuszczonych i osieroconych dzieci. Do świątecznej pomocy można przyłączyć się przekazując darowiznę na stronie www.dziecisos.org

Wideo z opiniami dzieci ze spotkania z Lewandowskim obejrzycie poniżej.