Kucharz Robert Makłowicz, znany z serii swoich programów kulinarnych na TVP 2, oskarża Telewizję Polską o zmanipulowanie jego wypowiedzi. Chodzi o kilka słów, które padają z jego ust w trakcie emitowanego w TVP spotu promocyjnego. Kucharz, który ostatnio wcielił się w rolę jurora w show „Bake Off - Ale ciacho!”, ma w nim zachwalać Telewizję Polską jako „słodką i doskonałą”. Z jakiej racji ta wypowiedź znalazła się tam bez zgody Makłowicza?

ZOBACZ: MARCELINA ZAWADZKA Zdradza kulisy swojego udziału w „Bake Off – Ale Ciacho!” [WIDEO]

Robert Makłowicz ocenił w swoim facebookowym wpisie, że jego wypowiedź w spocie promującym wiosenną ofertę Telewizji Polskiej została jawnie zmanipulowana. Kucharz wyjaśnia to tym, że choć faktycznie nagrał taką wypowiedź dla TVP, to jednak mianem „słodkej i doskonałej” skomplementował program „Bake Off - Ale ciacho!”, a nie całą TVP.

W spocie promocyjnym TVP gwiazdy różnych programów Telewizji Polskiej mówią krótko, jaka jest ona ich oczami. Na końcu spotu pojawia się logo i nazwa TVP.  W klipie kucharz Robert Makłowicz stwierdza „Smakuje wyłącznie słodko i doskonale”. Jak się okazuje, kiedy nagrywał tę wypowiedź, nie poinformowano go, że może ona posłużyć do promocji całej telewizji publicznej.

CZYTAJ TEŻ: „KOCHAM CIĘ, POLSKO!” Antek Królikowski miał największy problem z… prawdziwą miłością!

W niedzielę wieczorem Robert Makłowicz na swoim Facebooku stwierdził, że jego wypowiedź w spocie została wykorzystana inaczej, niż mu pierwotnie obiecano. Oto, co dokładnie napisał na ten temat:

Szanowni Państwo,

MOJA WYPOWIEDŹ W TVP ZOSTAŁA ZMANIPULOWANA

Z pewnym opóźnieniem, wywołanym nieobecnością w naszej Ukochanej Ojczyźnie, obejrzałem spot reklamowy Telewizji Polskiej, a w nim siebie, prawiącego komplementy pod adresem tejże. Słowa, których użyłem, dotyczyły programu „Bake Off: Ale ciacho!” - o czym świetnie wiedzieli realizujący spot - jednak świadomie i bez mej wiedzy zacytowali je w innym kontekście.

Robert Makłowicz

No cóż, wygląda na to, że kolejny pracownik Telewizji Polskiej postanowił głośno skomentować jej sposoby działania i politykę.

Szykują się kolejne zwolnienia?