Robert Pattinson został twarzą marki Dior już w 2013 roku. To właśnie wtedy brytyjski aktor święcił tryumfy jako główny bohater serii filmów Zmierzch. Od samego początku Robert był postrzegany jako bożyszcze nastolatek. Jego nazwisko szybko stało się rozpoznawalne. Nic dziwnego, że z dnia na dzień dołączył do wąskiego grona gwiazd, które mają okazję nawiązywać współprace ze znanymi modowymi markami.

Zobacz: ROBERT PATTINSON Został twarzą luksusowej marki

Potencjał w Robercie Pattinsonie zobaczyli marketingowcy domu mody Dior i od razu uczynili go jednym ze swoich czołowych ambasadorów. Teraz byłego chłopaka Kristen Steward mamy okazję podziwiać w nowej kampanii francuskiego domu mody. Trzeba przyznać, że dawno nie prezentował się tak elegancko i seksownie!

Fanki Zmierzchu po raz kolejny mogą zachwycać się swoim ulubieńcem w kampanii na wiosnę i lato 2017. Sesja aktora utrzymana jest w czarno-białej tonacji, charakterystycznej dla męskiej linii domu mody Dior.

Zobacz: KRISTEN STEWART I ROBERT PATTINSON Niedyskretne wyznania

Zdjęcia do kampanii robił sam Karl Lagerfeld, który na co dzień pracuje jako dyrektor artystyczny konkurencyjnych dla Diora marek - Chanel i Fendi. Zdjęcia wykonywano nocą na ulicach Paryża, które są ulubionym miejscem pracy kontrowersyjnego fotografa i projektanta.

Pattinson pozował Lagerfeldowi m.in. w skórzanej kurtce, ciemnych okularach,  golfie, spodniach w kant oraz koszuli w czarno-białą kratę. Na zdjęciach można zauważyć także eleganckie buty i niemniej szykowny neseser.

Zobacz: Pokaz Chanel na Kubie. W pierwszym rzędzie Gisele Bundchen i Vanessa Paradis [ZDJĘCIA]

Jak wyglądała współpraca Karla z Robertem Pattisonem?

Łatwo się go fotografuje. Jest w nim coś tajemniczego, kocham to. Jego profil przypomina wizerunek z antycznej monety. Uwielbiam uwieczniać go na zdjęciach. - zdradził Karl Lagerfeld w jednym z wywiadów.

Trudno się w tej kwestii  nie zgodzić z kreatorem. W końcu to m.in. dzięki swojej tajemniczej i nieoczywistej urodzie aktor był w stanie tak doskonale wcielić się w rolę kultowego już niemal wampira z serii filmów Zmierzch.

Jak widać Robert Pattinson świetnie odnajduje się w tajemniczych, mrocznych klimatach. Jak sądzicie?