Nowy film Marka Koterskiego będziemy mogli zobaczyć na kinowych ekranach już 14 października. „Baby są jakieś inne” to ciekawa forma i popularna tematyka. Główni bohaterowie jadąc samochodem dyskutują o kobietach. Dzielą się swoimi doświadczeniami, rozmawiają o kobiecych przyzwyczajeniach, torebkach, życiu intymnym oraz przywiązaniu do dzieci. Reżyser napisał scenariusz do filmu pod pseudonimem „Adam Miauczyński”. W rolach głównych wystąpi Robert Więckiewicz oraz Adam Woronowicz.

3 października odbyła się konferencja prasowa z udziałem twórców filmu, na której Robert Więckiewicz wyznał, że jego rola nie była prostym zadaniem aktorskim. - Od paru lat przed każdym filmem bardzo się boję. Zastanawiam się, czy mogę w ogóle coś jeszcze zagrać. Im dalej w las, tym więcej drzew - przyznał aktor. - W przypadku tego filmu poprzeczka była zawieszona bardzo wysoko. Zazwyczaj robiąc film, gra się w różnych obiektach, a tutaj nie było takiego luksusu. Przez cały czas siedzieliśmy w samochodzie i to było dla nas duże wyzwanie - dodał Robert Więckiewicz.

Aktor zdradził także, że nikt nie miał wpływu na dialogi. Przed rozpoczęciem zdjęć do filmu dostał list od Marka Koterskiego, w którym reżyser zastrzegał, że nie uznaje żadnych propozycji zmian. - Jedno zdanie z tego listu szczególnie utkwiło mi w pamięci. Marek napisał tak: „Od kiedy skończyłem polonistykę, żaden ... nie będzie mi mówił, gdzie postawić przecinek”. Wziąłem to sobie do serca. Z opowiadań kolegów, którzy przeszli przez szkołę Koterskiego, słyszałem, że nie ma możliwości zmieniania słów w scenariuszu. Później przekonałem się, że nie ma też takiej potrzeby - przyznał Robert.

Odtwórca jednej z głównych ról powiedział także, że w filmie bardzo ważną rolę odgrywa nie tylko to, co mówią postaci, ale także w jaki sposób to robią. - Istotny jest rytm, kolejność padania słów, istotne są powtórzenia. Kiedy już nauczymy się tego wszystkiego na pamięć, to musimy to odpowiednio zagrać - zdradził Robert Więckiewicz.

W pozostałych rolach w filmie wystąpili m.in.: Małgorzata Bogdańska, Michał Koterski, Patrycja Marciniak, Maciej Musiał, Winicjusz Rzymyszkiewicz, Elżbieta Romanowska oraz Anna Soszyńska.