Aktor wcielający się w Jamesa Bonda w częściach „Casino Royal” i „Quantum of Solace” zagra rolę dziennikarza śledczego, a muza Gérarda Darela rozmawia o postaci Eriki Berger, wydawcy czasopisma Millenium i kochanki głównego bohatera.

Jeżeli informacja zostanie potwierdzona, Robin Wright, słodka blondynka Kelly Capwell z opery mydlanej „Santa Barbara”, pojawi się w trzech częściach produkcji studia Columbia. Za kamerą stanie David Fincher („Seven”, „Zodiac”, „Benjamin Button”…)

A inne postaci? Wiadomo, że Szwed Stellan Skarsgard („Przełamując fale”, „Mamma Mia!”) zagra Martina Vangera, głównego podejrzanego o morderstwo. Nie wiemy natomiast, kto będzie rywalizować z Noomi Rapace i kto zagra kontrowersyjną hakerkę Lisbeth Salander, której postać stała się już kultowa.

Do Gali dochodzą głosy, że genialną i zachłanną życia piratkę komputerową może zagrać Léa Seydoux. Piękna Francuzka, doceniona po roli w „Bękartach wojny" Quentina Tarantino i „Robin Hoodzie” Ridleya Scotta mogła wpaść w oko reżyserowi i wygra z Carey Mulligan, Ellen Page i Kristen Stewart... It-girls, są już być może zbyt sławne, żeby nosić mroczne gotyckie ubrania naszej punkowej bohaterki pokrytej tatuażami i kolczykami!

Zdjęcia do filmu rozpoczną się zaraz po tym, jak Daniel Craig zakończy pracę na planie „Cowboys and Aliens”, ale premiera w Stanach Zjednoczonych już została ogłoszona na dzień 21 grudnia 2011 roku. Pierwsza część sagi, mroczna jak lubimy, nosi tytuł "Mężczyźni, którzy nienawidzą kobiet".