Jeden z najbardziej utytułowanych (i najzamożniejszych) tenisistów w historii, pełen uroku niegrzeczny chłopiec, ale też typowo flegmatyczny jak na Szwajcara przystało, Roger Federer tak oto obwieścił radosną nowinę fanom na swojej stronie internetowej:

Drodzy fani,

"Dzisiaj, w mojej rodzinnej Bazylei, w otoczeniu rodziny i najbliższych przyjaciół, Mirka i ja wzięliśmy ślub. To była radosna ceremonia w piękny, wiosenny dzień. Państwo Federer życzą Wam radosnych świąt Wielkanocnych."

W czasie, gdy większość z nas szykowała koszyczki do święcenia, oni świętowali swoją miłość. Roger Federer, aktualnie druga rakieta na świecie i Miroslava (nazywana Mirką) poznali się podczas igrzysk olimpijskich w Sydney w 2000 roku. Mirka to była tenisistka o słowackich korzeniach, która od zakończenia kariery w 2002 roku jest menedżerką Rogera.

W oświadczeniu na stronie Federer nie napisał, czy w ceremonii uczestniczył amerykański golfista Tiger Woods i francuski piłkarz Thierry Henry, którzy są jego bliskimi przyjaciółmi. Jednak około miesiąc temu zamieścił w sieci informację o tym, że on i Mirka spodziewają się pierwszego dziecka. Młodej parze życzymy dużo szczęścia i czekamy na nich w Monte Carlo, zgodnie z zapowiedzią na www.rogerfederer.com