Kim jest Roksana Węgiel? Z odpowiedzią na to pytanie nie mają problemu nie tylko miłośnicy Eurowizji dla Dzieci, ale także widzowie "The Voice Kids". Zwyciężczyni Eurowizji Junior 2018 w Mińsku bowiem w lutym zeszłego roku pod opieką Edyty Górniak wygrała pierwszą polską edycję tego muzycznego talent show. Ile ma lat? Jak brzmią tytuły jej piosenek? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdziecie już teraz PONIŻEJ.

Roksana Węgiel - wiek

Roksana Węgiel urodziła się 11 stycznia 2005 roku - w tym roku skończyła więc 14 lat. Wschodząca gwiazdka przyszła na świat w Jaśle, czyli rodzinnym mieście innego znanego wokalisty - Michała Szpaka.

Roksana Węgiel - piosenki

Roksana Węgiel swój debiutancki singiel pt. "Żyj" zaprezentowała po raz pierwszy na żywo w finale 1. edycji polskiej wersji programu "The Voice Kids". 17 sierpnia 2018 roku w sieci ukazała się jej druga piosenka pt. "Obiecuję". Młoda artystka ma też na swoim koncie wspólny utwór z Edytą Górniak "Zatrzymać chwilę" nagrany na potrzeby promocji filmu animowanego "Hotel Transylwania 3". Debiutancki album Roxie, Węgiel, zatytułowany po prostu "Roksana Węgiel", ukazał się 9 czerwca 2019 roku. Poza eurowizyjnym hitem "Anyone I Want To Be" znalazły się na nim także takie single, jak "Lay Low" i "Dobrze jest, jak jest".

Roksana Węgiel - Instagram

Roksana Węgiel, jak większość swoich rówieśników, jest bardzo aktywna w mediach społecznościowych. Oficjalny profil młodej piosenkarki na Instagramie (@roxie_wegiel) obserwuje już przeszło 800 tys. użytkowników serwisu.

Zdjęcia Roksany Węgiel z Eurowizji Junior 2018 i nie tylko znajdziecie w GALERII >>

SPRAWDŹ TEŻ: EUROWIZJA JUNIOR 2018 FINAŁ Polska wygrała konkurs! Kto na kolejnych miejscach? [WYNIKI, WIDEO]