Roma Gąsiorowska rusza z nowym przedsięwzięciem. Już wkrótce na mapie szkół wyższych pojawi się nowy kierunek… udoskonalający pracę menadżerów środowiska twórczego.

Nowy projekt Romy Gąsiorowskiej

W działającej od siedmiu lat szkole aktorskiej AktoRstudio stworzonej przez Romę trwają właśnie przygotowania do kolejnych warsztatów dla młodzieży, dorosłych i profesjonalistów marzących o rozwinięciu swojej kariery w świecie sztuki. Roma Gąsiorowska jest także inicjatorką powstania domu produkcyjnego W-arte, który nawiązał współpracę z Wyższą Szkołą Gospodarki w Bydgoszczy, aby stworzyć nowy kierunek studiów podyplomowych. Mowa o "managerze sektora kreatywnego". Celem studiów jest gruntowne przygotowanie przyszłych reprezentantów artystów pod względem merytorycznym, praktycznym, ale również psychologicznym oraz uzbrojenie ich w gotowe narzędzia do tworzenia marek osobistych.

Dziś artysta potrzebuje managera, który odpowiada na realia rynku dynamicznie, który umie poruszać się w świecie social mediów, a jego kompetencje powodują, że w sposób dyplomatyczny nawiązuje relacje z partnerami zewnętrznymi. To nie tylko układ biznesowy, ale przede wszystkim partnerski. Znam wielu managerów, którzy wyznają te zasady, ale niewielu nauczyło się ich na studiach. Dlatego stawiam na praktyków i stworzyłam kierunek, na którym kadra to ludzie pracujący od wielu lat w branży artystycznej, wspierający artystów na różnych polach – mówi Roma.

Kierunek ma wystartować już w tym roku akademickim.