Romee Strijd została mamą! Jedna z najbardziej znanych modelek Victoria's Secret spełniła właśnie swoje największe marzenie i powitała na świecie pierwsze dziecko - córeczkę Mint van Leeuwen. Na jej profilu na Instagramie możemy już zobaczyć zdjęcie, na którym karmi dziewczynkę piersią. Wcześniej modelka przez dwa lata starała się zajść w ciążę, co utrudniał jej PCOS, czyli zespół policystycznych jajników, na który choruje.

Romee Strijd urodziła córkę

Romee Strijd i Laurens Van Leeuwen ogłosili, że spodziewają się dziecka w maju 2020 roku. Ich starania przyniosły rezultaty dopiero po tym, jak modelka rozpoczęła leczenie PCOS, na który nieświadomie chorowała. Komplikacje związane z zespołem policystycznych jajników i jej rygorystyczny styl życia jako modelki sprawił, że przez blisko siedem lat nie miesiączkowała.

- Kiedy usłyszałam diagnozę byłam zdruzgotana, ponieważ bycie mamą i założenie rodziny z Laurensem to moje największe marzenie. Bałam się, że nigdy nie będę mogła go spełnić, bo powiedziano mi, że będzie mi trudniej zajść naturalnie w ciążę - mówiła przed porodem Romee.

Dziś modelka i jej mąż są wdzięczni lekarzom, którzy pomogli im w walce z PCOS i sprawili, że spełniło się ich marzenie o posiadaniu dziecka. Romee Strijd w wywiadach zachęca kobiety, aby regularnie się badały i nie ignorowały poważnych objawów.

Gratulujemy!