Profesor Romuald Dębski nie żyje. Wybitny ginekolog i jeden z najlepszych specjalistów w naszym kraju zmarł 20 grudnia 2018 roku. Odszedł w wieku 62 lat. O śmierci lekarza poinformował w czwartek rano Szpital Praski.

- Z głębokim żalem żegnamy prof. Romualda Dębskiego wybitnego ginekologa, humanistę, przyjaciela naszego Szpitala - czytamy na ofcjalnym profilu lecznicy na Facebooku.

Romuald Dębski - śmierć

Romuald Dębski był Kierownikiem Kliniki Położnictwa i Ginekologii Centrum Medycznego Kształcenia Podyplomowego w Szpitalu Bielańskim w Warszawie. 11 grudnia jego żona ujawniła, że profesor Dębski jest w szpitalu i walczy o życie. 

- Dziękujemy za słowa wsparcia, które dostajemy zewsząd, ogromnie dużo dla nas znaczą. Profesor nie wierzył w cuda. On je po prostu robił. Wierzymy, ze taki cud przydarzy się i jemu. W pełni na to zasłużył - napisała Marzena Dębska.

Kilka dni później w mediach pojawiła się fałszywa informacja o śmierci ginekologa, która szybko zniknęła z serwisów informacyjnych. Profesor Dębski zmarł w czwartek, 20 grudnia 2018 roku. Dokładna przyczyna śmierci lekarza nie została podana do wiadomości publicznej.

Kim był Romuald Dębski?

Romuald Stanisław Dębski przyszedł na świat 18 listopada 1956 roku w Warszawie. Studia medyczne ukończył w 1982 roku na Akademii Medycznej w Warszawie. Specjalizował się położnictwie, ginekologii, perinatologii oraz endokrynologii ginekologicznej i rozrodczości. Był członkiem licznych towarzystw naukowych. W 2002 roku został odznaczony przez Prezydenta RP Złotym Krzyżem Zasługi.

Zdjęcia Romualda Dębskiego znajdziecie w GALERII >>

SPRAWDŹ TEŻ: ROBERT JANOWSKI odwołał występ w Sylwestra. Czeka go operacja