Jaki rower kupić? To niby proste pytanie zadaje sobie każda osoba, która planuje rozpocząć swoją przygodę z kolarstwem, ponieważ w rzeczywistości wybór odpowiedniego jednośladu nie jest tak oczywisty, jakby mogło się wydawać. Często nie pomagają, w tym nawet wielogodzinne rozmowy z fachowcami w sklepie rowerowym. Przed zakupem odpowiedniego roweru zależy wziąć pod uwagę kilka dość istotnych czynników, jak np.: rodzaj nawierzchni, po której będziemy się poruszać najczęściej czy też częstotliwość naszych przejażdżek.

Rowery gwiazd

W sezonie letnim wiele gwiazd za pośrednictwem mediów społecznościowych publikuje zdjęcia, na których pokazują jak aktywnie spędzają czas. Jedni biegają, drudzy spacerują, ale są także aktorzy, piosenkarze i dziennikarze, którzy wolną chwilę spędzają na rowerze. Do miłośników dwóch kółek bez wątpienia można zaliczyć Julię Wieniawę, Agnieszkę Woźniak-Starak oraz Kasię Tusk. Wspomniane panie na rekreacyjne przejażdżki wybierają się najcześciej rowerami miejskimi. Popularne "holenderki" już od wielu lat brylują na ulicach największych miast świata. Ich olbrzymią zaletą jest przede wszystkim budowa, która umożliwia utrzymać pozycję wyprostowaną i jazdę w każdym stroju - począwszy od luźnych dresów, po te bardziej eleganckie części garderoby. Niewątpliwie wiele kobiet decyduje się na zakup roweru miejskiego również ze względów estetycznych.

Wśród znanych i lubianych gwiazd znajdziemy także zwolenników bardziej ekstremalnych wypraw rowerowych, np. po górach lub krętych leśnych drogach. Wówczas na takie wycieczki najczęściej wybierane są rowery górskie, tzw. "górale", które przez lata były obowiązkowym prezentem dla każdego dziecka przystępującego do Pierwszej Komunii. 

Jesteście ciekawi, na jakich rowerach jeżdżą czołowe gwiazdy polskiego show-biznesu? Zajrzyjcie do naszej galerii >>