W warszawskim Ufficio Primo trwa właśnie gala finałowa 15. plebiscytu Róże Gali. W tym roku nominowaliśmy twórców w sześciu kategoriach: film, muzyka, książki, media, teatr oraz online. Laureatką w tej ostatniej została właśnie Marta Dyks. Modelka została wyróżniona przez czytelników Gala.pl za konsekwentne i odważne nagłaśnianie problemu choroby Hashimoto, na którą sama choruje. Modelka odważyła się opowiedzieć w mediach oraz na swoim Facebooku i Instagramie o tym, jak wygląda życie z tą chorobą, a jednocześnie zadała kłam ogólnemu przeświadczeniu, że życie top-modelek to pasmo samych przyjemności i sukcesów.

Marta Dyks - kim jest laureatka Róż Gali 2017?

Marta Dyks to jedna z najbardziej wziętych polskich modelek. Jej twarz coraz częściej pojawiała się w kampaniach znanych marek (M&S, H&M, Aryton, Yes, Apart, Łukasz Jemioł, C&A, Rosa Chains), najlepszych magazynach i edytorialach (Elle, Vogue, Glamour, Grazia, In Style). Z czasem jednak przestało jej to wystarczać. Zaczęła angażować się w akcje charytatywne i walczyć o prawa kobiet, a także... o ich zdrowie. W styczniu tego roku na swoim profilu na Facebooku opublikowała szczery wpis o swojej walce z Hashimoto. Jak sama przyznała, nie wiedziała, że wywoła on tyle pozytywnych reakcji. My także postanowiliśmy dać wyraz naszemu podziwu dla jej odwagi i wsparcia i nominowaliśmy ją za to w naszej kategorii Online.

Marta Dyks pokonała w tym roku w kategorii Online Gosię Baczyńską, Kingę Rusin, Maffashion oraz Roberta Górskiego znanego z serialu internetowego „Ucho prezesa”.

Marcie serdecznie gratulujemy! I prosimy o więcej! Śledzicie ją w sieci? Bo zaglądamy na jej social media bardzo regularnie!