Róże Gali to plebiscyt, w który wyróżniamy najznakomitszych polskich artystów, twórców, a także osobowości mediów, które swoją postawą imponują i zasługują na pochwałę. W tym roku odbędzie się jubileuszowa 15. edycja Róż Gali. Będzie to wyjątkowe wydarzenie! Jednak zanim będziemy Was informować o szczegółach tegorocznej gali, przedstawimy kandydatów do naszej nagrody. Nominowaliśmy gwiazdy w aż sześciu kategoriach: film, muzyka, książki, teatr, debiut oraz online. W ostatniej kategorii - online - to WY przyznajecie Różę Gali, głosując w naszym plebiscycie! Wszyscy nominowani do Róż Gali 2017 poniżej. Kto jest Waszym faworytem? Dodajmy, że każda z nominowanych osób w naszym plebiscycie osiągnęła w tym roku wielki sukces i cieszyła się wielką sympatią Polaków.  A oto oni:

Róże Gali 2017: nominowani

Kategoria Film: Magdalena Boczarska za "Sztukę Kochania", Sebastian Fabijański za film "Pitbull: Niebezpieczne Kobiety", Izabela Kuna za rolę w filmie "Maria Skłodowska-Curie", Łukasz Simlat za udział w filmie "Amok", Patryk Vega za reżyserię filmu "Pitbull: Niebezpieczne Kobiety".

Kategoria Muzyka: Kayah za singiel "Po co", Wojtek Mazolewski za płytę "Chaos pełen idei", Maryla Rodowicz za płytę "Ach, świecie", Nergal i John Porter za płytę "Songs of Love and Death" oraz Tomasz Organek za nowe podejście do muzyki.

Kategoria KSIĄŻKI: Małgorzata Kalicińska za książkę "Trzymaj się, Mańka", Ziemowit Szczerek za książkę "Międzymorze", Szczepan Twardoch za książkę "Król", Jerzy Pilch za książkę "Portret młodej wenecjanki", Joanna Bator za książkę "Rok królika".

Kategoria TEATR: Waldemar Dąbrowski za całokształt działalności  na rzecz polskiej kultury, Danuta Stenka za rolę w spektaklu  „Matka Courage i jej dzieci”, Jan Klata za reżyserię spektaklu  „Wesele”, Maja Kleczewska za reżyserię spektaklu „Malowany ptak” oraz Pożar w Burdelu za nową jakość kabaretu literackiego.

Kategoria DEBIUT: Bronisława Zamachowska za rolę w filmie "Powidoki" Andrzeja Wajdy, Ewa Zakrzewska za debiut w programie  „Supermodelka Plus Size”, Julia Wieniawa za debiut muzyczny, Michalina Łabacz za rolę w filmie "Wołyń", Wojciech Miłoszewski za książkę "Inwazja".

Róże Gali 2017: Kategoria ONLINE

Nominacje do kategorii Online zgłosiła redakcja serwisu Gala.pl. Wiemy, o kim najchętniej czytaliście w tym roku, kogo chwaliliście w komentarzach oraz o kim się interesowaliście na Instagramie. Po długich rozmowach razem z redakcją magazynu "Gala" wytypowaliśmy super piątkę, w skład której wchodzą: blogerka Maffashion, dziennikarka Kinga Rusin, projektantka Gosia Baczyńska, modelka Marta Dyks oraz Robert Górski za serial "Ucho Prezesa", z którego dialogi są już kultowe!

Od poniedziałku, 2 października, możecie oddawać głosy w kategorii ONLINE na swojego faworyta do Róży Gali. Platformę do głosowania znajdziecie na www.gala.pl

A tak było podczas imprezy Róże Gali 2016: