Róże Gali 2018 rozdane. Zwycięzców plebiscytu poznaliśmy w poniedziałek, 19 listopada podczas uroczystej gali w Ufficio Primo w Warszawie. Już teraz możemy zdradzić, że laureatem nagrody w kategorii Film został Janusz Gajos. Jeden z najbardziej znanych i cenionych polskich aktorów został wyróżniony za wybitną rolę w filmie "Kler". Warto wspomnieć, że Janusz Gajos miał w kategorii Film bardzo silną konkurencję. Przypomnijmy, że wśród nominowanych znaleźli się też: Mateusz Kościukiewicz, Joanna Kulig, Dawid Ogrodnik i Marianna Zydek. O tym, że statuetka trafiła w ręce Janusza Gajosa, zadecydowała kapituła w składzie: Anna Zejdler-Ibisz, Robert Kozyra, Andrzej Saramonowicz, Agata Passent i Tomasz Raczek.

Róże Gali 2018 - Janusz Gajos najlepszy w kategorii Film

Janusz Gajos w filmie "Kler" wcielił się w kontrowersyjną postać arcybiskupa Mordowicza. Warto dodać, że głośny obraz w reżyserii Wojciecha Smarzowskiego obejrzało już ponad 5 milionów widzów, co czyni z niego największy kinowy przebój XXI wieku w Polsce.

Zwycięzcę w tej kategorii ogłosił Tomasz Raczek. Janusz Gajos ze względu na zobowiązania zawodowe nie mógł pojawić się na gali. W imieniu aktora statuetkę odebrał artysta Andrzej Pągowski.

Najnowsze zdjęcia Janusza Gajosa znajdziecie GALERII >>

SPRAWDŹ TEŻ: "KLER" hitem za granicą. Bilety wyprzedały się natychmiast!