Kamil Nożyński zdobył Różę Gali 2019 w kategorii "Debiut". Polski raper i wokalista zespołu Dixon37 został doceniony za debiut aktorski w głośnym serialu HBO - "Ślepnąc od świateł". W swojej kategorii pokonał Karolinę Bruchnicką, zespół Kwiat Jabłoni, Tomasza Organka oraz Rafała Zawieruchę. Zwycięstwo Kamila Nożyńskiego ogłosiła aktorka, Daria Widawska.

O tym, że nagroda w kategorii "Debiut" powędruje do Kamila Nożyńskiego, zadecydowała kapituła 17. edycji plebiscytu Róże Gali - Anna Zejdler, Jerzy Schejbal, Grażyna Torbicka, Krzysztof Głuchowski oraz Małgorzata Łupina.

Kamil Nożyński otrzymał Różę Gali 2019 w kategorii DEBIUT

Kamil Nożyński urodził się 22 września 1983 roku w Warszawie. Swoją karierę zaczynał jako raper i wokalista zespołu Dixon37, z którym wydał trzy albumy - każdy z nich otrzymał status "Złotej Płyty". Jednak to jego debiut aktorski sprawił, że usłyszało o nim szersze grono publiczności. Nożyński wcielił się w rolę Kuby Niteckiego w serialu "Ślepnąc od świateł" i podbił serca widzów. Produkcja oparta na motywach powieści Jakuba Żulczyka zadebiutowała również na amerykańskim rynku, pod tytułem "Blinded by the Lights".

Serdecznie gratulujemy! 

SPRAWDŹ TEŻ: Róże Gali 2019 - gwiazdy na czerwonym dywanie. Sprawdź, kto przyszedł [GALERIA]