Kinga Rusin wygrała Różę Gali w kategorii Online. Ta kategoria co roku pozwala nam wyróżnić osoby, które szczególnie mocno działają na rzecz dobrej zmiany, wykorzystując do tego swoje zasięgi w Internecie. Rusin od lat walczy o prawa zwierząt, a także o poszanowanie ekologii w Polsce. Dziennikarka TVN słynie także z ekologicznego stylu życia - wydała nawet "Eko-poradnik. Jak zdrowo i pięknie żyć". Kinga Rusin prowadzi także własną markę kosmetyków wegańskich nietestowanych na zwierzętach. W kategorii Online pozostałymi nominowanymi do Róż Gali byli: Julia Wieniawa - za głośne i aktywne wspieranie środowisk LGBT, Michał Piróg - za aktywne wspieranie działań na rzecz zwierząt i ochrony środowiska, Ewa Minge - za "ciałopozytywność" i promowanie pozytywnych postaw na Instagrami, oraz Weronika Rosati - za wspieranie samotnych matek i powołanie w tym celu fundacji.

Trochę może Państwu popsuję ten wieczór, bo te informacje nie są dobre... - zaczęła swoją przemowę Rusin.

Dziennikarka, posługując się faktami, wyjaśniła po kolei, jak przez ostatnie lata dewastowana jest polska przyroda. Mówiła o niekontrolowanych polowaniach, podczas których zabijane są m.in. ciężarne lochy, przytoczyła również przykład zastrzelonego niedawno żubra - a te zwierzęta są w Polsce pod ochroną.

Kończąc, Kinga Rusin zauważyła, że jej wygrana w plebiscycie Róż Gali 2019 świadczy o tym, że dobro naszej przyrody leży wielu ludziom na sercu. Zapowiedziała, że nie zaprzestanie swojej walki o ochronę polskiego dobra narodowego, dodając, że wie, iż nie jest w niej osamotniona.

Jeszcze Polska nie zginęła! - zawołała ze sceny.

Rusin razem ze swoim partnerem, Markiem Kujawą, założyła niedawno wyjątkową społeczność Biało-Czerwone Serca. Jej celem jest nagłaśnianie niepokojących zachowań w kraju oraz przeciwdziałanie im. Para chce w ten sposób walczyć m.in. z homofobią, dyskryminacją na tle rasowym oraz z problemem maltretowania zwierząt.

Rusin Różę Gali za działalność proekologiczną odebrała z rąk aktorki Grażyny Wolszczak.

SPRAWDŹ TEŻ: Róże Gali 2019 - gwiazdy na czerwonym dywanie. Sprawdź, kto przyszedł [GALERIA]