Patrycja i Grzegorz Markowscy zostali laureatami 17. Plebiscytu Róże Gali 2019. Ikona polskiej sceny rockowej i jego córka piosenkarka otrzymali nagrodę za swój wspólny album zatytułowany "Droga", który ukazał się w styczniu tego roku. Płytę promował m.in. singiel "Lustro". Dodajmy, że Markowscy pokonali w kategorii MUZYKA takie gwiazdy polskiej sceny muzycznej jak Margaret, Wojciech Mazolewski i John Porter, Michał Urbaniak i Muniek Staszczyk.

Róże Gali 2019: Markowscy wygrali w kategorii MUZYKA

- Nie wiem, kiedy po raz pierwszy zakiełkowała we mnie i w Tacie myśl, żeby nagrywać razem. Myślę, że ten pomysł pojawiał się od lat. Mieliśmy już za sobą pierwsze podejścia, jak choćby „Kołysankę” czy „Trzeba żyć”. Za każdym razem, kiedy stawaliśmy razem na scenie, działo się coś magicznego i niepowtarzalnego. Ciągle jednak nie czułam się gotowa do nagrania całego albumu. Przełomem był nasz wyjazd do Hiszpanii. Tata zabrał gitarę, ja ukulele. Piliśmy wino i jamowaliśmy razem - mówi Patrycja Markowska.

Różę Gali dla Patrycji i Grzegorza Markowskich wręczyła podczas uroczystej gali w warszawskim Ufficio Primo dziennikarka muzyczna, a aktualnie także prowadzącą program "Big Borother", Gabi Drzewiecka.

SPRAWDŹ TEŻ: Róże Gali 2019 - gwiazdy na czerwonym dywanie. Sprawdź, kto przyszedł [GALERIA]