Pożary w Australii strawiły już blisko pół miliarda zwierząt. Z niepokojących danych, jakie docierają do nas z Antypodów wynika, że wiele gatunków istot wyginęło już bezpowrotnie. Straszne zdjęcia z kontynentu australijskiego, które obiegły cały Internet, poruszają miliony osób na całym świecie. Na krzywdę Australijczyków obojętne nie są także polskie gwiazdy. Apel o pomoc wystosowały m. in. Maja Ostaszewska i Anja Rubik. Obie panie już od kilku lat silnie angażują się w sprawy społeczne i polityczne naszego kraju. Z niepokojem na wydarzenia na Antypodach patrzy Edyta Górniak. Artystka boi się, że nigdy nie będzie jej dane zobaczyć pięknej przyrody, z której słynie Australia. Sprawdź, kto jeszcze wspiera poszkodowanych w pożarach.

Polskie gwiazdy wspierają Australię – Górniak, Rozenek, Rubik

Edyta Górniak w zamieszczonym na swoim Instagramie poście, wyraziła ogromny smutek z związku z tragicznymi pożarami, które od września pustoszą Australię.

Australia to jedno z wielu niezwykłych miejsc na Ziemi, których jeszcze nie widziałam. I już nie zobaczę. Boję się. Nasza Planeta to jedyny dom jaki mamy – napisała zaniepokojona Górniak.

Zdjęcie Górniak skomentował m. in. chłopak Miley Cyrus, Cody Simpson, który z pochodzenia jest Australijczykiem. Piosenkarza napisał "Thank You”, a artystka odpowiedziała na jego komentarz pisząc: "Tak mi przykro z powodu tragedii, która wydarzyła się w twoim pięknym kraju, Cody...”

Głos w sprawie tragicznych pożarów na Antypodach zabrała również Maja Ostaszewska, która od lat walczy o prawa zwierząt, a także o poszanowanie ekologii w Polsce. Aktorka w swoim emocjonalnym poście na Instagramie zaznaczyła, że to działania człowieka przyczyniły się do tych dramatycznych wydarzeń.

Serce pęka kiedy patrzę na te obrazy. A co najgorsze, przyczyną tak strasznych pożarów są działania człowieka. Okrucieństwo i bezmyślność. Tak właśnie wygląda katastrofa klimatyczna, która dotyczy nas wszystkich. Każdy, kto ją neguje, jest szaleńcem - wyraziła przerażona Ostaszewska.

W akcję nagłaśniania sytuacji w Australii zaangażowały się także Anja Rubik i Karolina Korwin-Piotrowska. Zarówno modelka, jak i dziennikarka winą za pożary na Antypodach oraz ogólną sytuacje klimatyczną na całym świecie obarczają polityków, którzy nie zauważają problemu. Prezenterka zaapelowała do swoich obserwatorów, żeby zaczęli pisać listy do polskiego rządu. Przypomnijmy, że Polska jako jedyny kraj w Europie nie podpisała na szczycie w Brukseli porozumienia dotyczącego neutralności klimatycznej do 2050 roku. Gwiazdy wyraziły niepokój, że w przyszłości podobna katastrofa naturalna, która pustoszy Australię, może dotknąć także nasz kraj.

Małgorzata Rozenek wraz z mężem, Radosławem Majdanem, również zareagowali na dramat zwierząt w Australii. Para wsparła trzy organizacje: jedną ratującą poparzone zwierzęta, jedną pomagającą strażakom, a także australijski Czerwony Krzyż.

Pożary w Australii – gwiazdy adoptują koale

W pożarach w Australii zginęło już prawie pół miliarda zwierząt. Wielu z nich grozi całkowite wyginięcie. Dlatego gwiazdy zachęcają także do wirtualnej adopcji koali. W akcje zaangażowali się m. in. muzycy Daria Zawiałow, Robert Gawliński, Tomasz Organek oraz wcześniej wspominana Karolina Korwin-Piotrowska.

Pożary w Australii - WOŚP przekaże pieniądze

Tragiczna sytuacja, w której znajduję się Australia, poruszyła także Jerzego Owsiaka. Szef WOŚP zaapelował do australijskiego oddziału Orkiestry, żeby zebrane pieniądze podczas 28. Finału zostały przeznaczone na rzecz "ratowania życia i zdrowia ofiar pożarów".

ZOBACZ TAKŻE: Pożary w Australii - ogień pod domem jednej z polskich gwiazd