Rupert Grint największą sławę zawdzięcza roli Rona Weasleya w serii filmów opowiadających historię młodego czarodzieja, Harry'ego Pottera, których scenariusz był oparty na podstawie powieści J.K. Rowling o tej samej nazwie. Mimo że aktor zagrał jedną z głównych ról w popularnej ekranizacji, to w przeciwieństwie do swoich znajomych z planu - Emmy Watson i Daniela Radcliffe'a, Rupert nie zrobił tak wielkiej kariery. Media bardziej niż na zawodowych osiągnięciach 31-latka skupiają się na jego życiu prywatnym. Od prawie dziewięciu lat Grint spotyka się z Georgią Groome, również aktorką. Przed rokiem tabloidy spekulowały, że para wzięła ślub, jednak zakochani starają się chronić swoją prywatność i nie potwierdzili medialnych doniesień. W ostatnim czasie natomiast w prasie pojawiły się plotki, że partnerka Ruperta Grinta spodziewa się narodzin dziecka. W czwartek 28-latka i jej chłopak zostali przyłapani na wspólnych zakupach w centrum Londynu. Uwagę dziennikarzy przykuł dość wyraźnie zaokrąglony brzuszek. Wesołą nowinę serwisów plotkarskich potwierdziła agentka aktora.   

Jestem podekscytowana, że mogę ogłosić, że Rupert Grint i Georgia Groome spodziewają się dziecka. Przyszli rodzice proszą w tej chwili o poszanowanie ich prywatności - zdradziła w rozmowie z TMZ menadżerka aktora. 

Rupert Grint zostanie ojcem!

Nie wiadomo jednak jakiej płci będzie pierwsze dziecko Ruperta Grinta i Georgii Groome oraz w którym miesiącu ciąży jest aktorka. O swoich ojcowskich planach 31-latek mówił już dwa lata temu podczas wywiadu dla "The Guardian". Na łamach brytyjskiego dziennika filmowy Rona Weasleya zdradził, że myśli o ustatkowaniu się i założeniu rodziny. Podczas rozmowy aktor został zapytany, czy dałbym swojemu przyszłemu synowi na imię Ron. - To całkiem fajne imię, ale raczej nie. Grint nie brzmiałoby zbyt dobrze z jednosylabowym imieniem - stwierdził Rupert Grint. 

ZOBACZ TAKŻE: Katy Perry i Orlando Bloom zdradzili płeć swojego pierwszego dziecka. Chłopiec czy dziewczynka?