Nie żyje Ryszard Bugajski. Znany i ceniony polski reżyser filmowy i telewizyjny, a także pisarz i scenarzysta, zmarł 7 czerwca 2019 w nocy. Miał 76 lat. Najbardziej znany był z takich głośnych filmów, jak: "Przesłuchanie", "Generał Nil", "Układ zamknięty", "W kogo ja się wrodziłem" i "Zaćma". Wyreżyserował także kilkanaście odcinków serialu "Samo Życie" i kilka z pierwszych odcinków serialu "Na Wspólnej". Był autorem kilkunastu spektakli Teatru Telewizji oraz trzech powieści.

Kim był Ryszard Bugajski?

Ryszard Bugajski przyszedł na świat 27 kwietnia 1943 roku w Warszawie. Był synem przedwojennego działacza Polskiej Partii Socjalistycznej, Edwarda Bugajskiego. Studiował filozofię na Uniwersytecie Warszawskim. W 1973 roku ukończył reżyserię w Państwowej Wyższej Szkole Filmowej w Łodzi.

Za swój film "Przesłuchanie" z 1982 roku był nominowany do Złotej Palmy na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Cannes. Na swoim koncie ma także m.in. nominację do Orłów, cztery Złote Lwy i Złotą Kaczkę. W 2008 roku otrzymał Złoty Medal "Zasłużony Kulturze Gloria Artis"

Prywatnie jego żoną była polska aktorka, Maria Mamona.

Zdjęcia Ryszarda Bugajskiego znajdziecie w GALERII >>

SPRAWDŹ TEŻ: Doris Day nie żyje. Kim była legenda kina prywatnie? [ZDJĘCIA]