We wtorek wieczorem Ryszard Rynkowski został zatrzymany przez policję. Funkcjonariusze policji aresztowali wokalistkę, kiedy ten wymachiwał nabitym pistoletem przed swoim domem w Zbicznie. W środę rano zabrano go do izby wytrzeźwień, a stamtąd do szpitala psychiatrycznego w Świeciu. Kroki te podjęto, bo – jak udało się ustalić dziennikowi Super Express, wokalista próbował targnąć się na swoje życie. Funkcjonariusze odwiedli go jednak od tego zamiaru. Świadkiem całej sytuacji była żona Rynkowskiego – Edyta. Jak się okazało, nie ona jedyna przeżyła wtedy chwile grozy.

ZOBACZ: RYSZARD RYNKOWSKI faktycznie chciał popełnić samobójstwo?

Jak doniósł dziennik Fakt, ośmioletni syn piosenkarza, Rysio, również był świadkiem tego wydarzenia. Chłopiec bardzo źle zniósł zachowanie awanturującego się ojca.

POLECAMY: RYSZARD RYNKOWSKI zatrzymany przez policję. Chciał popełnić samobójstwo!

Jak donosi Fakt, podczas kłótni małżonków zdenerwowana na pijanego wokalistę żona Edyta miała przyprowadzić do niego syna, by ten zobaczył, jaki zły przykład chce dać mu ojciec. Rynkowski podobno bardzo się tym faktem zdenerwował i zaczął grozić, że skoro Rysio ma tak złego ojca, to zaraz może nie mieć go wogóle. Wtedy zdesperowana żona piosenkarza miała wezwać policję, która na poważnie wzięła zgłoszenie kobiety. Policja podobno przybyła na miejsce wyjątkowo szybko. Nie zmienia to faktu, że syn wokalisty przeżył dramatyczne chwile. Podobnie jak jego małżonka.

Jak przyznał wczoraj menadżer artysty, Rynkowski czuje się już dobrze i nie zrezygnuje z zaplanowanych koncertów. Mimo to będzie musiał stawić się w lokalnej prokuratorze. Jak się bowiem okazuje, w sprawie wokalisty wszczęto już śledztwo. Prokurator wydał już nawet wytyczne co do postępowania w jego sprawie. Wśród nich znajdują się te dotyczące konieczności powołania biegłego z zakresu balistyki. W konsekwencji postępowania prokuratury piosenkarz może stracić pozwolenie na broń, a w ostateczności mogą nawet zostać organiczne jego prawa rodzicielskie.

CZYTAJ TEŻ: ELŻBIETA ZAPENDOWSKA matką wielu sukcesów. Komu pomogła w karierze?

Czy jednak tak się stanie? Wszystko zależy od tego, jak Ryszard Rynkowksi wytłumaczy się ze swojego postępowania. Okazję ku temu będzie miał zapewne już wkrótce.