Jak poinformowało dziś rano radio RMF FM, Ryszard Rynkowski został zatrzymany przez policję w jednym z miasteczek w kujawsko-pomorskim, w którym mieszka z rodziną. Wokalista od lat zamieszkuje w Zbicznie na Pojezierzu Brodnickim. To właśnie tam miało dojść wczoraj wieczorem do awantury, której finałem była interwencja policji.

POLECAMY: RYSZARD RYNKOWSKI Szczęśliwy ze mnie gość

Służby miała wezwać żona Ryszarda Rynkowskiego - młodsza od niego o 22 lata Edyta. Po przyjeździe patrolu policyjnego na miejsce okazało się, że artysta nie tylko się awanturuje, ale także stoi przed domem wymachując…bronią! Rozzłoszczony wokalista groził, że nie zawaha się jej użyć. Jak ustalił portal SE.pl, wokalista nie zamierzał jednak strzelać do osób trzecich. Groził za to, że popełni samobójstwo! Takie doniesienia potwierdza Agnieszka Łukaszewska, rzeczniczka prasowa KPP w Brodnicy:

We wtorek po godzinie 23:00 otrzymaliśmy zgłoszenie, że jeden z mieszkańców naszego powiatu chce popełnić samobójstwo. Policjanci, którzy pojechali na miejsce, potwierdzili ten fakt. Po kilkudziesięciu minutach rozmów z mężczyzną odwiedli go od tego zamiaru. Mężczyzna został zatrzymany do wytrzeźwienia w naszej jednostce. Rano został przewieziony na konsultację lekarską.

Po kilku minutach negocjacji Rynkowski się jednak uspokoił, wyrzucił pistolet i oddał się w ręce policji. Żadnej z osób przebywających na jego posesji na szczęście nic się nie stało.

ZOBACZ TEŻ: RYSZARD RYNKOWSKI Znowu kocham!

Ryszard Rynkowski został zatrzymany przez lokalnych policjantów i przewieziony do izby wytrzeźwień. Jak podają niektóre media, piosenkarz miał od lat posiadać pozwolenie na broń. Policja w jego domu znalazła aż trzy pistolety, w tym jedne o profilu sportowym. 

Super Express, relacjonując wydarzenie, podał, że wokalista został dziś rano przewieziony do Wojewódzkiego Szpitala dla Nerwowo i Psychicznie Chorych w Świeciu. Pojawiły się też plotki, że powodem zajścia były kłopoty rodzinne artysty, który od jakiegoś czasu przestał być aktywny zawodowo i zniknął z krajowej sceny muzycznej. Sprawą pod nadzorem prokuratury zajęła się już brodnicka policja.

Przypomnijmy, już w 1987 roku Ryszard Rynkowski miał kłopoty przez swoją słabość do alkoholu. To uzależnienie od wysokoprocentowych trunków spowodowało, że wokalista został wyrzucony z zespołu VOX. Z tego samego powodu odeszła od niego jego żona, Hanna. Obecnie Rynkowski związany jest z młodszą od siebie o 22 lata Edytą, która przerażona irracjonalnym zachowaniem męża zawiadomiła wczoraj wieczorem policję. 

Czy to koniec kariery wykonawce takich hitów jak Wypijmy za błędy i Dziewczyny lubią brąz?