Tribeca Film Festival, podobnie jak wszystkie duże imprezy w tym roku, musiał odbyć się w nieco innych niż dotychczas okolicznościach. Niemniej na laureatów prestiżowych nagród tego wydarzenia czekają wszyscy miłośnicy kinematografii. Polska po raz kolejny może cieszyć się sukcesem jednego z najzdolniejszych reżyserów młodego pokolenia.

"Sala samobójców. Hejter" z nagrodą Tribeca Film Festival

Rozdanie nagród na Tribeca Film Festival odbyło się w nocy ze środy na czwartek. Film Jana Komasy został doceniony w międzynarodowym konkursie najlepszych narracji. W jury konkursu zasiadali m.in. Danny Boyle (reżyser "Trainspotting") czy producentka Judith Godreche. Laureatów ogłoszono w Internecie, a jury obradowało zdalnie.

Nagroda w ramach festiwalu stworzonego m.in. przez Roberta de Niro to dla twórców filmu niemałe wyróżnienie.

Przede wszystkim wielką radość wzbudza fakt, że spragniony dobrych wiadomości świat międzynarodowego filmu znowu z całą mocą usłyszy o polskim kinie, a czymże innym jak wspaniałą wiadomością jest wygranie jednego z najważniejszych festiwali na świecie - powiedział szczęśliwy Jan Komasa.

Zachwycony dziełem twórców "Hejtera" jest też Danny Boyle:

Z głębi serca gratuluję reżyserowi jakże aktualnego i niepokojącego filmu. Czym Nixon i Watergate byli dla Coppoli, gdy kręcił 'Rozmowę', tym Facebook i fake newsy są dla twórcy 'Hejtera'” - powiedział.