Salvador Sobral odpoczywa w szpitalu po przeszczepie serca. Operacja nieoczekiwanego zwycięzcy Eurowizji 2017 miała miejsce 9 grudnia, ale już teraz wiadomo, że transplantacja przebiegła pomyślnie. Lekarze z kliniki Santa Cruz w Lizbonie zdradzili, że 27-latek przebywa obecnie na oddziale intensywnej terapii, podczas gdy specjaliści monitorują pracę jego nowego narządu.

- Po konferencji prasowej udzielonej dziś po południu przez personel kliniczny szpitala w Santa Cruz, głęboko doceniamy troskę i sympatię, jakie pojawiły się w ciągu ostatnich kilku miesięcy wobec Salvadora Sobrala i wszystkich, którzy są blisko niego. Następne dni to dla niego przede wszystkim odpoczynek. W razie potrzeby zaktualizujemy informacje. Dziękujemy wszystkim! - taki komunikat pojawił się 9.12.2017 na profilu Salvadora Sobrala na Instagramie.

ZOBACZ: AUGUST AMES nie żyje. 23-letnia gwiazda porno popełniła samobójstwo. Z jakiego powodu?

Salvador Sobral po przeszczepie serca

Nieśmiały wokalista Salvador Sobral odmawiał komentowania swoich problemów ze zdrowiem aż do września, gdy odbył się jego "pożegnalny" koncert. Portugalczyk spędził ostatnie trzy miesiące w szpitalu oczekując na ratującą jego życie operację przeszczepienia serca.

- Cieszymy się na wieść, że operacja zwycięzcy Eurowizji Salvadora Sobrala przebiegła pomyślnie i chcielibyśmy życzyć  mu wszystkiego, co najlepsze - czytamy na oficjalnym profilu Eurovision Song Contest na Facebooku.

Doktor Abecasis ujawnił, że artysta dobrze zniósł czterogodzinną operację, ale okres rekonwalescencji w jego przypadku z pewnością będzie długi.

Życzymy szybkiego powrotu do pełnej formy!