Jak donosi lizboński tygodnik "Visao", Salvador Sobral planuje trasę koncertową po rodzimej Portugalii oraz całym kontynencie europejskim. Kalendarz działań koncertowych piosenkarza, powracającego na scenę po rekonwalescencji, przewiduje wyjazdy zarówno w związku z koncertami zespołu Alexander Search, w którym jest wokalistą, jak i pod własnym nazwiskiem. Kiedy ma zagrać w Polsce?

Salvador Sobral zagra w Polsce - gdzie i kiedy?

Koncerty Salvadora Sobrala w Polsce zostały zaplanowane na kwiecień 2019 roku. Portugalski wokalista ma występować na nich pod własnym nazwiskiem. Jak donsi „Visao”, nasz kraj będzie jedynie jednym z kilku państw, do których w przyszłym roku zawita Portugalczyk. Sobral ma wybrać się także w trasę po Hiszpanii oraz Francji.

Salvador Sobral w ubiegłym roku  wygrał Eurowizję. Jego kultowa już niemal, melancholijna ballada „Amar Pelos Dois” wygrała zarówno w głosowaniu widzów, jak i jurorów. To dzięki niej Eurowizja odbyła się w tym roku w Lizbonie. Mimo to, sam Sobral bardzo krytycznie wypowiadał się o tegorocznych uczestnikach. W bardzo ostrych słowach wypowiedział się m.in. o Netcie z Izraela, która finalnie wygrała Eurowizję 2018.

Salvador Sobral - jak się czuje po przeszczepie serca?

Salvador Sobral podczas tegorocznego finału Eurowizji wystąpił po raz pierwszy po grudniowym przeszczepie serca. Muzyk wrócił na scenę po długiej rekonwalescencji, podczas której nie pokazywał się publicznie. Jak podali menadżerowie wokalisty, nie był to jednorazowy występ. Miał on być bowiem przedsmakiem nowej, europejskiej trasy Sobrala, w ramach której muzyka odwiedzi także nasz kraj. Zanim się to jednak stanie, Portugalczyk skupi się na koncertach w swojej ojczyźnie. Pojedzie też do Hiszpanii. Na liście miast, które tam odwiedzi, znalazły się m.in. Madryt, Barcelona, Malaga, Walencja i San Sebastian.

Dokładnych dat koncertów Sobrala w Polsce jeszcze nie podano. Nie wiadomo też, od kiedy będzie można kupić bilety na jego występy. O tym, kiedy pojawią siew z sprzedaży, dowiecie z się z Gala.pl ;-)