Jak podaje portal tvn24.pl, Salvador Sobral trafił do jednego ze szpitali w Lizbonie, gdzie został podłączony do aparatury, która podtrzymuje pracę jego serca. Ratunkiem dla 28-latniego artysty jest jedynie przeszczep, na który czeka już od dłuższego czasu. Już w zeszłym tygodniu Salvador Sobral napisał na swoich mediach społecznościowych, że jego problemy ze zdrowiem jeszcze się pogorszyły, w związku z czym musiał odwołać swoje koncerty. Jak brzmiało jego oświadczenie ?

„Nie jest już sekretem, że moje zdrowie nie jest w najlepszym stanie. Mam obecnie z nim problemy i muszę się szybko wyleczyć. Ale jeszcze będzie ze mną lepiej!” – podsumował optymistycznie Salvador. 

Salvador Sobral - jedyny ratunek

Mamy nadzieję, że nie mylił się w swoich osądach i już wkrótce znajdzie się zdrowe serce, które będzie mogło zostać mu przeszczepione. W końcu kto jak to, ale on zasługuje na nie bezsprzecznie!

Salvador Sobral - zwycięzca Eurowizji 2017

Przypomnijmy, Salvador Sobral wygrał tegoroczny konkurs Eurowizji w Kijowie piosenką "Amar Pelos Dois" (Miłość dla dwojga). Urodził się w Lizbonie, po czym przez jakiś czas mieszkał w USA i Barcelonie. Ma siostrę Luísę, która również jest piosenkarką. Co ciekawe, to właśnie ona skomponowała zwycięską piosenkę na Eurowizję. W ramach podziękowania Salvador zaprosił ją na scenę podczas swojego zwycięskiego wykonania.

ZOBACZ: EUROWIZJA 2017 Salvador Sobral. Kim jest wokalista z Portugalii, który wygrał Eurowizję?

O problemach zdrowotnych artysty było głośno już przed samymi finałami konkursu. Salvador zrezygnował z udziału we wszystkich imprezach promocyjnych oraz próbach. Pojawił się dopiero na pierwszym półfinale konkursu oraz koncercie finałowym, w którym był absolutnie bezkonkurencyjny! Pamiętacie jego zwycięskie wykonanie ballady "Amar Pelos Dois"?