Pierwszą zapowiedzią nowego materiału Sama Smitha był duet z Burna Boy "My Oasis", natomiast wiodący singiel albumu "Love Goes" to "Diamonds" - utwór o wyzwalającej miłości przeżytej bez żadnego żalu, w którym wokal Sama Smitha błyszczy jak tytułowe minerały. Do utworu powstał klip wyreżyserowany przez Luke’a Monaghana, który wcześniej zrealizował teledyski do "Too Good At Goodbyes" i "Writing’s On The Wall". Oznacza to, że ich wspólna praca zgromadziła ponad 2,5 miliarda streamów.

Sam Smith o swojej nowej płycie "Love Goes"

Ostatnie dwa lata były najbardziej eksperymentalnym czasem w moim życiu, nie tylko osobiście, ale i muzycznie. Za każdym razem w studiu obiecywaliśmy sobie, że będziemy sięgać gwiazd, bez ograniczeń. Efekty są magiczne, terapeutyczne i po prostu przyjemne. Moja miłość do muzyki jest bardzo szeroka, a wszystkie guilty pleasures zamieniam w pleasures. Żadnej winy, żadnego wstydu, czysta miłość do śpiewania, tworzenia i tańczenia. Czuję olbrzymią wdzięczność do wszystkich ludzi, którzy docenili moją kreatywność oraz obrany przeze mnie kierunek i pozwolili być kimkolwiek zechcę w studiu… Posłuchajcie tych piosenek z otwartym sercem, traktujcie każdą jako inny kwiat z ogrodu, bawcie się przy nich. Przy pisaniu kilku z nich nie chcieliśmy brać wszystkiego na poważnie. Mam nadzieję, że uśmiechniecie się przy tych kawałkach, bo dzięki nim uśmiech zagościł też na mojej twarzy.
Sam Smith

W trackliście "Love Goes", poza "Diamonds", "Kids Again" i "My Oasis", znajdziemy też (jako utwory dodatkowe) single wydane pomiędzy płytami, w tym m.in. duety z Normani, Calvinem Harrisem oraz Demi Lovato.

Lista współtwórców "Love Goes" jest równie imponująca: znaleźli się na niej m.in. Steve Mac (Ed Sheeran, Celine Dion), Shellback/MXM (Robyn, P!nk, Britney Spears), Labrinth, Stargate, Guy Lawrence z Disclosure oraz Jimmy Napes.

Sam Smith zamierzają uczcić premierę "Love Goes" koncertem w kultowym Abbey Road Studios. W setliście nie zabraknie nagrodzonych Grammy przebojów: "Stay With Me", "Lay Me Down" czy "Too Good At Goodbyes", jak również światowej koncertowej premiery materiału z "Love Goes", w tym singla "Diamonds".

Relację z tego wyjątkowego wydarzenia znajdziecie wkrótce na Gala.pl.

Dotychczasowy katalog Sama Smitha liczy 30 miliardów streamów. Oba albumy artysty trafiły na szczyt list sprzedaży w USA oraz Wielkiej Brytanii. Współtwórcą okładki "Love Goes" oraz klipu do nowego singla "Kids Again" jest słynny na całym świecie brytyjskie fotograf modowy oraz reżyser Alasdair McLellan.

Obejrzyj teledysk do singla "Kids Again":

ZOBACZ TEŻ: "Chromatica" - Lady Gaga tańczy ze łzami w oczach. I wraca do korzeni [RECENZJA]