Sanah to prawdziwa sensacja polskiej estrady. W ciągu zaledwie kilku miesięcy z nieznanej nikomu piosenkarki przeistoczyła się w jedną z największych gwiazd polskiej sceny pop. Ta zdolna 23-latka nie wzięła się jednak znikąd. Jej obecne sukcesy na listach przebojów z hitami "Szampan" i "Melodia" oraz pierwsze występy na najważniejszych festiwalach polskiej piosenki poprzedziły lata wytężonej pracy i konsekwentnych starań w walce o marzenia, ale także seria niepowodzeń i bolesnych rozczarowań. Poniżej znajdziesz 10 interesujących faktów, które z pewnością przybliżą ci jej postać.

Kim jest Sanah? 10 faktów o piosenkarce

1. Sanah naprawdę nazywa się Zuzanna Irena Jurczak. Swój pseudonim artystyczny wzięła od angielskiej wersji swojego imienia, czyli Susannah i skróciła je do Sanah. 

2. Sanah ma porządne wykształcenie muzyczne. Uczęszczała do szkoły muzycznej i potrafi grać na skrzypcach i pianinie. Obecnie studiuje na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie.

3. Sanah próbowała swoich sił w "The Voice of Poland" i "Mam talent". Zuzia parę razy zgłosiła się do udziału w telewizyjnych talent show, ale nigdy nie przeszła nawet przez etap castingu.

4. Sanah chciała zrobić karierę za granicą. Do czasu podpisania kontraktu z polską wytwórnią planowała zostać światową gwiazdą muzyki.

5. Sanah śpiewała w przeszłości wyłącznie po angielsku. Jest to bezpośrednio związane z poprzednią ciekawostką. Publikując utwory w języku angielskim, liczyła na to, że zostanie odkryta za granicą.

6. Sanah nagrała swoje pierwsze piosenki w wieku 16 lat. Pierwszą osobą, która uwierzyła w jej wokalny talent był jej ojciec. W ramach prezentu świątecznego rodzice podarowali jej więc możliwość zarejestrowania kilku jej autorskich utworów w profesjonalnym studiu nagraniowym. 

7. Sanah tworzy swoje utwory, gdy jest smutna. Wokalistka nie ukrywa, że tematyka jej piosenek wynika z faktu, że najczęściej zasiada do pianina i komponuje swoje nowe utwory w momencie, gdy ma gorszy nastrój.

8. Muzyczna idolka Sanah to Sia. Autorka hitu "Szampan" przyznaje, że jest zafascynowana twórczością australijskiej gwiazdy i inspiruje się jej sposobem nagrywania wokali i utworami.

9. Sanah jest fanką Dawida Podsiadły - z wzajemnością. Na jednym ze swoich koncertów wokalista, ku zaskoczeniu samej Sanah, zaśpiewał na żywo utwór "Cząstka", który pochodzi z jej debiutanckiej EP-ki pt. "Ja na imię niewidzialna mam". Z kolei piosenkarka nagrała w 2019 roku utwór pt. "Projekt nieznajomy nie kłamie", będący medleyem trzech piosenek Dawida: "Project 19", "Nieznajomy" i "Nie kłami" .

10. Sanah myśli już o trzeciej płycie. Choć na rynku nie ukazał się jeszcze nawet drugi album studyjny artystki, to Sanah tworzy tak wiele piosenek, że już zastanawia się, co znajdzie się na jej kolejnym krążku.

ZOBACZ: Sanah szczerze o planach międzynarodowej kariery: "Wierzyłam w to, że będę wielką gwiazdą na Zachodzie"