Sanah to bez wątpienia jedno z największych odkryć ostatniego roku na polskim rynku muzycznym. Zuzanna Jurczak, bo tak naprawdę nazywa się ta utalentowana piosenkarka i skrzypaczka, ma na swoim koncie już kilka wielkich przebojów, które królują na listach przebojów w Polsce. Okazuje się jednak, że początkowo ambicje tej młodej artystki wykraczały daleko poza własny kraj.

- Miałam ogromną nadzieję i wierzyłam w to, że będę wielką gwiazdą na zachodzie Europy. To długo we mnie siedziało, do momentu w którym podpisałam kontrakt z wytwórnią myślałam jedynie o angielskich tekstach i że właśnie na tym będzie polegało moje życie, by komponować, koncertować i być sławną - wyznaje Sanah w rozmowie z dziennikarką Agnieszką Szydłowskiej w jej nowym formacie - podcaście "Nagrywki Pani Szydłowskiej".

Sanah zdradza, dlaczego zaczęła śpiewać po polsku

Sanah nagrała swoje pierwsze piosenki już w wieku 16 lat. Swoje autorskie kompozycje regularnie zamieszczała w sieci. Nie ukrywa, że przez lata bardzo liczyła na to, że zostanie odkryta przez zagranicznego producenta lub menedżera, co pozwoli jej spełnić marzenie o międzynarodowej karierze.

ZOBACZ TEŻ: Festiwal Opole 2020 - wiemy, kto wystąpi na koncercie "Premiery" i Debiuty"

Gdy jednak Zuzanna podjęła współpracę z polską wytwórnią postanowiła spróbować swoich sił w języku ojczystym. Okazało się to być prawdziwym strzałem w dziesiątkę. Słuchacze pokochali nie tylko jej głos, ale przede wszystkim melancholijne teksty jej polskich piosenek. Teledysk do jej dotychczas największego hitu "Szampan" ma już grubo ponad 43 miliony wyświetleń w serwisie YouTube.

- Jakiś czas później przekonałam się do polskich tekstów. Dziś one bardziej do mnie przemawiają, czuje się bardziej spełniona, pisząc po polsku - dodaje artystka.

Cała rozmowa Agnieszki Szydłowskiej z Sanah już w niedzielę 6 września w premierowym odcinku nowego podcastu w Empik Music. Tego samego dnia Sanah wystąpi ze swoim najnowszym singlem "No sory" w konkursie "Premiery" na Festiwalu Opole 2020.

SPRAWDŹ TEŻ: Sanah - kim jest nowa gwiazda polskiej piosenki? Oto 10 rzeczy, które trzeba o niej wiedzieć