Kim jest Sara Egwu James, której niepowtarzalny głos i umiejętność interpretacji utworów zachwyciły trenerów i publiczność? Jeśli jesteście ciekawi, koniecznie musicie przeczytać ten artykuł! Sprawdzamy, ile ma lat, skąd pochodzi, kim są jej rodzice i po kim odziedziczyła talent Sara Egwu James.

Sara Egwu James - wiek, szkoła, występy

Na etapie Przesłuchań w Ciemno "The Voice Kids" Sara Egwu James zachwyciła wszystkich swoim wykonaniem poruszającej ballady "Anyone" z repertuaru Demi Lovato. Po występie Cleoporównała dziewczynę do młodej Whitney Houston. Od tego momentu było już praktycznie przesądzone, że nastolatka zajdzie naprawdę daleko. Przepustką do ścisłego finału było wykonanie przeboju "Husavik (My Home Town)" ze ścieżki dźwiękowej do filmu "Eurovision Song Contest: Historia zespołu Fire Saga". W ostatnim odcinku show 12-latka zaśpiewała dwa superhity - "Greatest Love Of All" i Czas nas uczy pogody". To one zapewniły jej zwycięstwo. Wszystkie dotychczasowe występy Sary wyświetlono w serwisie YouTube już ponad dwa miliony razy.

Wielu może zatem szokować fakt, że ma dopiero 12 lat i jest uczennicą szkoły podstawowej.

Sara Egwu James urodziła się 10 czerwca 2008 roku w Słubicach. Obecnie uczęszcza do Szkoły Podstawowej w Ośnie (woj. lubuskie) oraz do Państwowej Szkoły Muzycznej I stopniaw Słubicach, gdzie uczy się m.in. gry na pianinie. Dodatkowo, umiejętności wokalne ćwiczy w słubickim Miejskim Ośrodku Kultury SMOK.

Sara Egwu James - kariera, rodzice, rodzeństwo

Na oficjalnej stronie programy czytamy, że przygoda Sary z muzyką rozpoczęła się na "poważnie" w wieku sześciu lat od wygranej w konkursie wokalnym. Był to Festiwal Kolęd, Pastorałek i Piosenek Bożonarodzeniowych w Szczecinku. 

Od tego momentu jeździmy na ten festiwal co roku. Od trzech lat jest on organizowany w Krakowie. Sara zawsze wraca stamtąd z jakąś nagrodą lub wyróżnieniem. Udział w tym konkursie to już taka nasza coroczna tradycja – powiedziała portalowi iloveslubice mama Sary, Arleta Dancewicz.

Rodzicami Sary Egwu James są Arleta Dancewicz i John James. Johna Jamesa - muzyka o nigeryjskich korzeniach możecie kojarzyć z innego programu TVP. Tata Sary Egwu James wystąpił kilka lat temu w "Bitwie na głosy". Był członkiem chóru stworzonego przez rapera Mezo. 

Sara Egwu James - YouTube, Tik Tok, Instagram

Na Instagramie Sara Egwu James prowadzi swoje konto jako @saraejej. Liczba jej fanów w serwisie społecznościowym rośnie tak naprawdę z godziny na godzinę - obecnie nastolatkę śledzi niespełna 50 tys. osób.

Na Tik Toku i YouTubie Sara Egwu James ma obecnie tylko fanpage. Nie możemy się więc doczekać jej oficjalnych kanałów!

Oprócz śpiewu Sara Egwu James uwielbia kulinarne eksperymenty - podobno jest mistrzynią pancake'ów. Od niedawna pasjonuje się także dekoracją wnętrz. Na razie próbuje swoich sił, zmieniając aranżacje swojego pokoju.

ZOBACZ TAKŻE: "THE VOICE KIDS 4": wybrano uczestników ścisłego finału. To oni walczą o zwycięstwo