Amerykański magazyn "Forbes" ogłosił właśnie listę najbardziej dochodowych gwiazd Hollywood. Pierwsze miejsce przypadło amerykańskiej sex-bombie Scarlett Johansson, która w 2016 roju wystąpiła w niemal wszystkich najbardziej kasowych produkcjach Hollywood. W pierwszej dziesiątce zestawienia znalazły się cztery kobiety i szczęściu mężczyzn. Sumy, jaki gwiazdy zarobiły dla amerykańskiego przemysłu filmowego, mogą zawrócić w głowie! Kto w tym zestawieniu depcze po piętach Johansson?

ZOBACZ: SCARLETT JOHANSSON "Żyłam w biedzie!"

Scarlett Johansson znalazła się na szczycie zestawienia ekonomicznego „Forbes” dzięki udziałowi w takich produkcjach jak  "Kapitan Ameryka: Wojna bohaterów" i "Ave, Cezar". W ciągu ostatnich 12 miesięcy aktorka przyniosła producentom filmów ze swoim udziałem dochody w wysokości 1,2 miliarda dolarów. To się nazywa być „złotą kurą” przemysłu filmowego!

Jak się jednak okazuje, innym aktorkom wcale nie było daleko to tego zaszczytnego miana. Powyżej 1 mld dolarów zysków przyniosły bowiem też filmy z udziałem Margot Robbie i Amy Adams.

Jakie czynniki decydowały o tym, kto znalazł się w tym rankingu? Twórcy zestawienia brali pod uwagę zysk ze sprzedaży biletów z udziałem gwiazd. Dzięki temu Scarlett Johansson „minimalnie” pokonała kolegów Avengersów - Chrisa Evansa i Roberta Downeya Jr., którzy przynieśli branży ex aequo po 1,15 miliarda dolarów!

Jak się jednak okazuje, dochodowość aktora wcale nie musi iść w parze z jego zarobkami. Najlepiej zarabiającą aktorką Hollywood wciąż pozostaje bowiem Jennifer Lawrence, która tylko w 2015 roku zarobiła 46 milionów dolarów! A przypomnijmy, że młoda gwiazda nie skończyła jeszcze 27 lat...

Zobacz w naszej GALERII listę 10 najbardziej dochodowych aktorów Hollywood w roku 2016. Ile zarobili dla przemysłu filmowego?

Jesteście zaskoczeni kolejnością, z jaką gwiazdy na niej ustawiono?