Piękna Scarlett Johansson została zaproszona do programu stacji PBS "Finding Your Roots", w którym prowadzący Henry Louis Gates Jr. razem ze swoimi gośćmi odkrywa nieznaną historię ich rodzin sprzed kilku dekad. Do udziału w 4. edycji show zaproszone zostały takie gwiazdy jak Amy Schumer, Lupita Nyong'o oraz właśnie Scarlett Johansson, która będzie gościem najnowszego, wtorkowego odcinka popularnego programu.

Scarlett Johansson dowiaduje się o swoich przodkach

Podczas przygotowań do ostatniej odsłony show reaserczerom udało się ustalić, że brat pradziadka gwiazdy wraz ze swoimi dziećmi zginął w getcie warszawskim podczas II Wojny Światowej. Dziadek Scarlett uniknął Holokaustu, bo wyemigrował do Stanów Zjednoczonych. Jak na te doniesienia zareagowała hollywoodzka piękność? Okazało się, że podczas wyświetlania filmu o historii swojej rodziny Scarlett wybuchła płaczem, nad którym nie potrafiła zapanować:

„Obiecałam sobie, że nie będę płakać, ale to bardzo trudne…” - mówiła w zapowiedzi programu poruszona aktorka.

Jak powiedziała po nagraniu show, dzięki odkryciu smutnej historii brata jej dziadka gwiazda poczuła głębszą więź z rodziną. Scarlett wyznała też, że to dla niej niewiarygodne, jak bardzo różniło się życie jej rodziny w Ameryce, od tego, które wiedli jej przodkowie w targanej wówczas bratobójczą wojną Europie.

Scarlett Johansson ma polskie korzenie!

Matka Scarlett Johansson, Melanie Sloan, pochodzi z żydowsko-amerykańskiej rodziny z nowojorskiej dzielnicy Bronx. To właśnie rodzice Melanie wyemigrowali z Polski do Stanów Zjednoczonych. Dziadek Scarlett miał sklep spożywczy w Nowym Jorku.

Na razie kanał wyemitował zapowiedź odcinka z udziałem Scarlett Johansson. Widzowie stacji PBS zobaczą gwiazdę Hollywood odkrywająca szczegóły życia jej przodków już dzisiaj, 31 października. Myślicie, że Scarlett dowie się jeszcze czegoś ciekawego na temat historii swojej familii?