Nazwisko Magdy Gessler pojawiło się ostatnio w mediach nie tylko przy okazji narodzin jej wnuczki, ale też w kontekście mniej przyjemnego tematu. "Gazeta Krakowska" dotarła do informacji, jakoby jedna z najsłynniejszych restauracji gwiazdy, Schronisko Smaków w Bukowinie Tatrzańskiej, było tzw. samowolą budowlaną. Zdaniem urzędników, zarówno lokal, jak i znajdujący się przy nim sklep Spiżarnia Schroniska Smaku, zostały rozbudowane bez pozwolenia, a w sprawie wszczęto już postępowanie. 

Restauracja Schronisko Smaków to samowola budowlana? Gessler komentuje

- Oba obiekty to samowola budowlana. Ten sklep nie miał prawa tam powstać i już kilka tygodni temu wydaliśmy jego właścicielom nakaz rozbiórki oraz nałożyliśmy na nich karę. Ci odwołali się jednak do Wojewódzkiego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego i tam sprawa jest rozpatrywana - powiedział Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego z Zakopanego, Jan Kęsek.

- W swoich rejestrach nie mamy żadnych wniosków o pozwolenie na przebudowę lub rozbudowę tej restauracji, ani też wniosku o pozwolenie na budowę sklepu - dodała inż. Anna Pawlikowska, zastępca naczelnika wydziału budownictwa Starostwa Powiatowego w Zakopanem.

Do sprawy postanowiła odnieść się sama Magda Gessler, która zarówno restaurację, jak i sklep sygnuje swoim nazwiskiem. Swoje stanowisko przekazała na profilu na Facebooku:

- Z właścicielem Schroniska Smaków, podobnie jak innymi restauratorami w Polsce, współpracuję od wielu lat na podstawie umowy o współpracę, w ramach której na stałe doradzam w kwestiach kulinarnych i gastronomicznych, mam wpływ na wystrój lokalu. Wszelkie decyzje biznesowe należą do właściciela restauracji. Kwestie jakiejkolwiek rozbudowy tak restauracji, jak i sklepu stacjonarnego, leżą wyłącznie w gestii osób zarządzających obiektem i nie zależą w żadnym stopniu od mojej wiedzy, zgody czy opinii - czytamy.

Kochani!!!!! W związku z publikacjami internetowymi dotyczącymi restauracji „Schronisko Smaków” oraz sklepu „Spiżarnia...

Opublikowany przez Magdę Gessler Środa, 4 listopada 2020