Schronisko Smaków Magdy Gessler w Bukowinie Tatrzańskiej otwiera się mimo rządowego zakazu. Przedsiębiorcy ogłosili właśnie, że nie zważając na obostrzenia obowiązujące do końca stycznia, mają zamiar wznowić działalność i zacząć ponownie przyjmować gości od soboty 16 stycznia. Zamierzają tym samym dołączyć do podhalańskiego protestu w ramach tzw. Góralskiego Veta.

Schronisko Smaków Magdy Gessler otwarte mimo zakazu

- Długo debatowaliśmy, ale postanowione... #OTWIERAMY! Nie możemy patrzeć, jak na naszych oczach umiera wszystko, co kochamy. Kolejne obostrzenia rujnują gospodarstwa zarówno mieszkańców Podhala, jak i całej Polski. Niedługo po prostu nie będzie czego ratować! Dołączamy do Veta i jako jedna z największych restauracji na Podhalu dajemy sygnał pozostałym do zrobienia tego samego! - czytamy na facebookowym profilu restauracji.

Co ciekawe, o decyzji dotyczącej otwarcia lokalu nie miała pojęcia Magda Gessler, która sygnuje restaurację swoim nazwiskiem. Jak twierdzi, działania podjął sam franczyzobiorca, a ona dowiedziała się o niej po fakcie. Dodała tez, że zdecydowanie sprzeciwia się jego decyzji.

- Ja jako Magda Gessler dowiedziałam się o tej decyzji z Toronto. Nikt mnie nie pytał o moją opinię w temacie otwierania restauracji. Nie zgadzam się z postanowieniem Łukasza Zadylaka, franczyzobiorcy Schroniska Smaków prowadzonego przez spółkę Tatry Wysokie. Jest to jeszcze jedna jego samowola. Wszystkie decyzje biznesowe należą do Pana Zadylaka i to on za nie odpowiada. To jest duża restauracja ma ponad 300 miejsc siedzących ze względu na zagrożenie epidemiologiczne ja się pod tym nie podpisuje! - wyznała Gessler.

Ja jako Magda Gessler dowiedziałam się o tej decyzji od mojego męża z Toronto. Nikt mnie nie pytał o moją opinię w...

Opublikowany przez Magdę Gessler Piątek, 15 stycznia 2021