O śmierci szkockiego aktora, reżysera i producenta filmowego jako pierwsza poinformowała brytyjska stacja BBC. Największą popularność Seanowi Connery’emu przyniosła rola agenta Jamesa Bonda. Był pierwszym aktorem, który wcielił się w postać agenta 007. Zagrał w siedmiu filmach z tej serii.

Sean Connery nie żyje. Miał 90 lat

Thomas Sean Connery urodził się 25 sierpnia 1930 r. w Edynburgu w Szkocji. Wywodził się z ubogiej rodziny. Mają zaledwie 9 lat rozpoczął swoją pierwszą pracę - rozwoził mleko. Gdy miał 13 lat, zakończył edukację. Później pracował m.in. jako pomocnik rzeźnika i model. W wieku 17 lat wstąpił do marynarki wojennej, lecz nie umiał się w niej odnaleźć i odszedł przy pierwszej okazji, z powodu odkrytych wrzodów żołądka.

Aktorstwem zajął się połowie lat 50. Oprócz serii filmów o przygodach agenta 007 Connery wystąpił także w takich produkcjach jak "Polowanie na Czerwony Październik", "Indiana Jones i ostatnia krucjata" czy "Imię róży".

W 1988 roku za rolę w filmie "Nietykalni" zdobył Oscara za najlepszą drugoplanową rolę męską. Był także laureatem trzech Złotych Globów, natomiast w 2000 roku z rąk królowej Elżbiety II uzyskał tytuł szlachecki.

ZOBACZ TAKŻE: Nie żyje Dariusz Gnatowski. Arnold Boczek z "Kiepskich" miał 59 lat

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez BBC News (@bbcnews) Paź 31, 2020 o 6:06 PDT