Sean Fredrickson, jego syn Hayden oraz pasierbowie Sofia i Quinn Olsen zginęli w katastrofie lotniczej nad jeziorem Coeur d'Alene w Idaho. Przyczyną tragicznego wypadku było zderzenie dwóch samolotów i ich uderzenie w taflę wody. Według władz, na pokładzie samolotów było 8 osób, a 48-letni golfista i jego dzieci (Hayden 16 lat, Sofia 15 lat, Quinn 11 lat) zostali potwierdzeni jako ofiary zderzenia. Nie wiadomo, kto jeszcze zginął w wypadku. O niewyobrażalnej stracie opowiedziała żona Fredricksona w rozmowie z KPTV: - Moja rodzina zginęła w drodze na wycieczkę. Wszyscy byli tak podekscytowani, że znaleźli się na pokładzie tego samolotu... Myślę, że umarli robiąc to, co ich uszczęśliwiało - będąc razem.

Zmarł Sean Fredrickson. Golfista i trójka jego dzieci zginęli w katastrofie samolotu

- Moja córka miała 15 lat i kochała życie, dosłownie kochała życie. Mój mały chłopiec Quinn miał 11 lat i był moim najlepszym przyjacielem - powiedziała żona zmarłego golfisty w rozmowie z telewizją.

Sean Fredrickson pracował jako główny golfista w Oswego Lake Country Club w Oregonie, a także pełnił funkcję prezesa Pacific Northwest PGA Section. Został zapamiętany przez kolegów i bliskich jako oddany ojciec i świetny sportowiec

- Sean był niesamowitym ojcem, mężem, mentorem i liderem. Nie ma słów, by wyrazić tę stratę. Trzymajcie Seana i jego rodzinę w swoich sercach, czy to poprzez modlitwę, czy cichą refleksję. Wspominając go, myślcie o uczciwości, pasji i miłości, którą widzieliście w nim każdego dnia. Będziemy za tobą tęsknić, przyjacielu - napisała organizacja PGA w oficjalnym oświadczeniu.