Na 22 piętrze Warszawskiego Centrum Biznesowego odbyła się sesja zdjęciowa. Nie była to jednak zwykła sesja, ale taka, której efektem ma być charytatywny kalendarz na rok 2016. Dochód ze sprzedaży przeznaczony zostanie w całości na organizację warsztatów w Centrum Zdrowia Dziecka i piątej edycji BajkOLAndii - akcji charytatywnej, której celem jest współpraca aktorów, dzieci zdrowych i chorych z różnych placówek przy tworzeniu spektaklu teatralnego.

Zarówno ideę BajkOLAndii, jak i "Modnego Kalendarza" wymyśliła i przekazała innym Aleksandra Mikołajczyk, aktorka znana szerszej publiczności m.in z seriali "Na Wspólnej" czy "Przyjaciółki". Pomysł na tę drugą akcję zrodził się przypadkiem, podczas rozmowy z Martą Kownacką, pracującą dla firmy piśmienniczej "Pilot".

- Jestem aktorką i mam wiele koleżanek z tego środowiska, które chcą pomagać i mają otwarte serca. Oprócz tego interesuję się modą i mam w tej branży przyjaciół, więc myśl o kalendarzu modowym z aktorkami w roli modelek była naturalna. Takich kalendarzy było wiele, ale nasz będzie unikatowy. Współpracujemy z marką "Pilot", zatem na każdej karcie kalendarza, oprócz fotografii, będzie szkic kreacji, w której wystąpiła na zdjęciu dana gwiazda, wraz z autografem projektanta - mówi Aleksandra Mikołajczyk.

Hasłem przewodnim będzie: "Dwanaście godzin z życia kobiety aktywnej". Na poszczególnych kartach znajdziemy m.in Paulinę Sykut, Annę Popek, Paulinę Smaszcz-Kurzajewską czy Maffashion. Każda z gwiazd współpracuje z innym projektantem. Nie jest to wybór losowy; artyści dobierają się w pary tak, jak podczas imprez na czerwonym dywanie, czyli wedle upodobania.

- Angażuję się w projekty charytatywne, ponieważ fakt, że dzięki mojemu wizerunkowi mogę komuś pomóc, daje mi ogromną radość. Zamierzam robić to za każdym razem, kiedy mnie o to Ola poprosi - powiedziała Paulina Sykut, ubrana w sukienkę od Lidii Kality.

Anna Popek, prezenterka i dziennikarka, która również jest bardzo zaangażowana w pomoc innym.

- Jeśli biorę udział w akcjach charytatywnych, to tylko z pełnego przekonania, a ta akcja i szlachetna i ważna. Warto też zaznaczyć, że sesja zdjęciowa to ogromna przyjemność, więc ten projekt to strzał w dziesiątkę - powiedziała Popek

Zobaczcie w naszej galerii zdjęcia zza kulis powstawania tej wyjątkowej sesji!