Dlaczego Selena Gomez trafiła do zakładu psychiatrycznego? Wygląda na to, że powoli poznajemy dokładną odpowiedź na to pytanie. Jak informowaliśmy na początku października, aktorka i piosenkarka przeszła załamanie nerwowe. Jak donosi serwis TMZ, gwiazda bardzo źle zniosła psychicznie dwukrotny pobyt w szpitalu w Los Angeles wywołany alarmującą liczbę białych krwinek w jej organizmie. Amerykańskie media donoszą, że bardzo złe wyniki badania krwi, które tak bardzo załamały Selenę, są spowodowane leukopenią. Co to oznacza?

Na co choruje Selena Gomez?

Jak w rozmowie z Hollywood Life zdradza doktor Maureen McMahon, ten hematologiczny stan objawiający się znacznym obniżeniem leukocytów może mieć ścisły związek ze sprzyjającym depresji toczniem, z którym już od lat zmaga się Selena Gomez. Nie jest jednak wykluczone, że ten stan mogą także powodować leki, które artystka przyjmuje po przebytej w zeszłym roku transplantacji nerki. Lekarka wyjaśnia, jak można sobie z tym radzić.

- Metody leczenia są różne. Jeśli liczba krwinek jest obniżona nieznacznie, nie wymaga to podjęcia terapii. Jeśli jednak ich poziom jest już wyraźnie niski, to istnieje potrzeba zwiększenia dawki leków hamujących aktywność układu odpornościowego - tłumaczy lekarka.

McMahon zaznacza również, że jeśli lekarze stwierdzą, że niska liczba białych krwinek jest spowodowana przyjmowaniem leków, zazwyczaj decydują się na obniżenie dawki lub zmianę metody terapii.

W przypadku wykonawczyni hitów "Wolves", "Back To You" i "Bad Liar" nie jest znana przyczyna tego stanu rzeczy. Pewne jest tylko, że gwiazda za namową rodziny udała się do zakładu psychiatrycznego, gdzie przechodzi terapię dialektyczno-behawioralną, która ma jej pomóc krok po kroku uporać się z problemami.

Zdjęcia Seleny Gomez z ostatnich publicznych wystąpień znajdziecie w GALERII >>

ZOBACZ: Selena Gomez w szpitalu psychiatrycznym. Co się stało?