Serena Williams przegrała podczas kobiecego finału Wimbledonu z Rumunką Simoną Halep. Grały razem już po raz dwunasty. Dziewięć spotkań wygrała Williams. Dzisiaj - przegrała. 13 lipca z trybun rozgrywkę Sereny i Simony oglądały m.in. księżna Cambridge, Kate, oraz księżna Sussex, Meghan. Williams, zwyciężczyni 23 wielkich szlemów, tym razem nie wywalczyła zwycięstwa. Ale, jak tłumaczy w wywiadzie udzielonym amerykańskiemu "Harper's Bazaar", nie musi już być najlepsza. Bo, choć kocha tenis całym sercem, to trzyma kciuki za nowe młode zawodniczki, a jej najważniejszym zadaniem jest dziś rola matki. Williams zgodziła się nawet na publikację zdjęć (w tym okładki) bez retuszu.

"Wielokrotnie byłam obrażana z powodu tego, jak wyglądam. Obrzucano mnie wszystkimi wyzwiskami, jakie istnieją w słowniku" - mówi.

Teraz, gdy Serena ma 37 lat, jest szczęśliwą żoną i matką, w końcu wyzbyła się kompleksów. Dziś walczy o prawo do bycia sobą - do głośnego wyrażania emocji, w tym złości, do pokazywania, jak naprawdę wygląda nasze ciało, oraz o prawo do równego traktowania kobiet i mężczyzn na korcie tenisowym. W naszej GALERII znajdziesz zdjęcia Sereny Williams bez retuszu z "Harper's Bazaar US". Niech będą one inspiracją dla wszystkich kobiet!

ZOBACZ TEŻ: Księżna Kate i księżna Meghan na damskim finale Wimbledonu [ZDJĘCIA]

ORAZ: Najseksowniejsze tenisistki na świecie [GALERIA]