We wtorek wieczorem w warszawskiej Kinotece odbyła się premiera głośno zapowiadanego nowego serialu CANAL+ Belfer. Na premierze pojawiła się większość gwiazd, jakie wystąpiły w produkcji - Maciej Stuhr (gra nauczyciela i psychologa Pawła Zalewskiego), Paweł Królikowski, Robert Gonera, Piotr Głowacki, Krzysztof Pieczyński, Józef Pawłowski oraz Katarzyna Sawczuk.

O czym jest serial Belfer?

Śmierć 17-letniej uczennicy lokalnego liceum (w tej roli Kasia Sawczuk) wstrząsa lokalną społecznością. Jej ciało w lesie znajdują koledzy z klasy. Podejrzewa się samobójstwo, ale od razu piętrzą się wątpliwości.W tym samym czasie w Dobrowicach zjawia się Paweł Zalewski (czyli Maciej Stuhr). Kim jest? Dlaczego nauczyciel z renomowanej warszawskiej szkoły podejmuje pracę na prowincji...? Paweł rozpoczyna własne śledztwo. W obliczu zbrodni nie ma miejsca na półprawdy. Jednak, chociaż wszyscy się tu znają i wiedzą o sobie wszystko, Pawłowi nikt nic nie powie. Tytułowy belfer zostaje więc sam.

ZOBACZ:Maciej Stuhr i Magdalena Cielecka razem w serialu Belfer [ZDJĘCIA]

Siłą serialu Belfer jest świetny scenariusz, w tym brzmiące naturalnie i świeżo dialogi. Aż roi się od przekleństw, ale właśnie tak mówi dziś młodzież, prawda? Doskonały jest też drugi plan, czyli aktorzy wcielający się w uczniów liceum w Dobrowicach. A Maciej Stuhr w roli głównej tylko potwierdza swoją klasę. Na równie wysokim poziomie grają też Łukasz Simlat (dopiero co nagrodzony na Festiwalu Filmowym w Gdyni za rolę drugoplanową w Zjednoczonych Stanach Miłości), Piotr Głowacki, Paweł Królikowski i Krzysztof Pieczyński. Warto też wspomnieć, że poziom seksapilu w serialu podnosi piękna Magdalena Cielecka, której niestety na wtorkowej premierze zabrakło.

ZOBACZ: Plejada gwiazd na galowej premierze serialu Belfer [ZDJĘCIA]

W Kinotece mieliśmy okazję obejrzeć dwa odcinki Belfra i już wiemy, że to będzie hit! Serial wciąga i ma klimat. Można go porównać m.in. do słynnego The Killing. Czy Belfer będzie pierwszym polskim serialem, który zrobi karierę za granicą? Mocno trzymamy kciuki, bo naprawdę jest się czym pochwalić!

Przypominamy, że serial Belfer będzie można oglądać w CANAL+ od 2 października

Instagram @MagazynGala