Serial "Belle Epoque", który ostatnio w Polsce cieszył się wyjątkowo złą prasą, zdobył właśnie prestiżową nagrodę za granicą. Produkcja którą od początku tego sezonu szczyci się TVN, zdobyła właśnie nagrodę na World Media Festival 2017 w Hamburgu. Serial w reżyserii Michała Gazdy i z udziałem takich gwiazd jak Magdalena Cielecka, Weronika Rosati, Paweł Małaszyński oraz Olaf Lubaszenko został doceniona w sekcji Rozrywka, w której to kategorii produkcji przyznano drugą nagrodę, Srebrny Glob. O sukcesie polskiej produkcji poinformował dziś portal Wirtualnemedia.pl. Za co doceniono produkcję?

ZOBACZ: CEZARY PAZURA Dawno niewidziany aktor wraca do telewizji! [WIDEO]

Serial doceniono za jego zalety produkcyjne i fabularne. To wyróżnienie jest dla producentów „Belle Epoque" tym ważniejsze, że to pierwsza taka nagroda dla polskiego serialu kryminalnego!

Mimo przyznania wyróżnienia, jego twórcy będą musieli poczekać na wielkie fetowanie. Uroczyste wręczenie statuetki odbędzie się bowiem dopiero 10 maja. Czy wraz z nią na twórców serialu spadnie fala zapytań o możliwość zakupu praw do jego emisji za granicą? Wiele na to wskazuje! Jak donosi portal Wirtualnemedia.pl, serial został zaprezentowany podczas kwietniowych targów MIPTV w Cannes, gdzie cieszył się dużym zainteresowaniem, w konsekwencji czego dział sprzedaży TVN otrzymał wiele zapytań o nabycie praw do jego emisji.

POLECAMY: PAWEŁ MAŁASZYŃSKI, MAGDALENA CIELECKA I ERYK LUBOS w serialu kryminalno-historycznym "Belle Epoque"

Czy polscy widzowie będą mogli cieszyć się zatem drugim sezonem „Belle Epoque”? Tego póki co nie wiadomo. Szefostwo TVN nie podjęło podobno jeszcze ostatecznej decyzji o tym, czy powstanie jego drugi sezon. Jeśli decyzja w tej kwestii będzie pozytywna, pierwsze odcinki emitowane będą najwcześniej wiosną 2018 roku. Będziecie do tego czasu tęsknić za jego bohaterami?